Muzejos Kultūrā Atbalsts Ukrainai

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja kolektīvs ir atsaucies iniciatīvai 2023. gada 24. februārī pieminēt Ukrainas kritušos varoņus Krievijas izraisītajā necilvēcīgajā karā.

Kad Krievija iebruka Ukrainā, apziņa kliedza, ka tas nav pareizi. Kad bez žēlastības ar raķetēm tika nogalināti mierīgie civiliedzīvotāji, kad tika izvarotas sievietes, pazemoti un spīdzināti gūstekņi, kad no bumbu sprādzieniem zem drupām mira bērni, katra normāla cilvēka sirds tika ievainota un apziņā bija tikai viena doma – kaut kas tāds 21. gadsimtā nav iespējams.

Bet ir iespējams. Kas noticis ar cilvēkiem, kuri posta, slepkavo, izvaro?

Uz šo jautājumu atbildi meklē mākslinieki, kuri izveidojuši ļoti spēcīgu un dzīvi apliecinošu kopdarbu par karu Ukrainā.

“Kur gaismas vara, lai nebūtu kara?” (tēlniece V. Dzintare).
2023. gada 24. februārī plkst. 14.00 Izstādes atklāšana Preiļu Kultūras centra izstāžu zālē Raiņa bulvārī 28 

Izstādē piedalās tēlnieki Ģirts Burvis, Tālivaldis Muzikants, Vija Dzintare, Jānis Strupulis. Glezniecību pārstāv Gunta Brako9vska, Ieva Muzikante, Jānis Streičs, Laine Kainaize, Velta Riekstiņa, Kaspars Bērziņš, Juris Ģērmanis, Marija Zenkova, Svitlana Kislova, Andrijs Kislovs.

Mākslinieki apliecinājuši savu dalību izstādes atklāšanas pasākumā.

Izstādes iniciators bija Preiļu novada Goda pilsonis Jānis Streičs. Sadarbībā ar LU Akadēmiskās bibliotēkas direktori Ventu Koceri un mākslinieci, Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisijas vadītāju Guntu Brakovsku izstāde nonākusi Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā.

Muzeja kolektīvs pateicas Mamedovu un Andrejčenko ģimenēm no Harkivas apgabala par atbalstu pasākuma organizēšanā.

Mācītājs Krists Kalniņš savā sprediķī ir sacījis: Kad Dievs radīja brīnišķīgu pasauli un to uzticēja cilvēkiem, tad Viņš sacīja – jums vienam par otru jārūpējas un jāsargā. Tā vietā šodien redzam vienaldzību un to, kā cilvēki, acis nepamirkšķinot, spēj nogalināt, izpostīt grūtās pūlēs gadsimtiem tapušas pilsētas, mākslas darbus, dievnamus.

Kādai katastrofai bija jānotiek cilvēkā, lai viņš un viņa pilnībā novērstos no mērķa, ar kādu tika radīti.”

Izstāde būs apskatāma  līdz 2023. gada aprīlim. Nāciet un meklējiet atbildes uz jautājumiem!

Pasākumu organizē Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs
Pasākumu atbalsta Preiļu novada pašvaldība
Preiļu novada Kultūras centrs