Preiļu novadā

Nevar būt! Tiešām? – tāda bija pirmā reakcija Natālijai, Imantam un Gunitai, kad tika iesaukti zālē un redzēja uz ekrāna solītos ziedojumus.

17. septembrī ap 21:00 beidzās pasākums – pirmais Ziedotāju aplis ViduslatgalēViduslatgales pārnovadu fondam šī bija jauna un neparasta pieredze, ieceru autoriem un ziedotājiem noteikti arī. Tāpēc īpašs paldies visiem trim ideju autoriem, kuri piekrita piedzīvojumam, un, protams, ziedotājiem, kuri ar savu naudu un pat ar darbu atbalstīja ieceres.

Ziedotāju aplis ir iedzīvotāju vienlaikus iesaistoša ziedošanas metode, kuru aizsāka mecenāts Frederiks Malders Lielbritānijā. Latvijā tā tiek īstenota kopš 2017. gada, mēs Latgalē sasparojāmies tikai tagad.

Jāsecina, ka pirmais ziedotāju aplis ir veiksmīgi noslēdzies ar ļoti iepriecinošiem rezultātiem. Kā savā uzrunā teica Natālija Rubīne: mūsu ticība ir lielāka par jūsu šaubām.

Imants Babris stāstīja par savu ieceri pilnveidot Futbola ielu – idejas atbalstītāji nosolīja 880 EUR (580 EUR skaidrā naudā un 300 EUR dizaina un maketēšanas darbam). Faktiski jau ir ienākuši 643 eiro. Ieceres kvalitatīvam iznākumam Imants aprēķinājis ap 1400 eiro. Tātad atbalstītāji, fani, līdzjutēji, karsēji, grūpijas, vecie un jaunie audzēkņi, sportisti ar un bez lieliem sasniegumiem – šī ir iespēja mums visiem piedalīties vienas lieliskas visiem redzamas idejas īstenošanā un ziedot atlikušo summu.

Galēnu Kultūrvēstures biedrības vadītāja Gunita Strode ne tikai stāstīja, bet rādīja arhitekta Viestura Baloža Galēnu muižas kompleksa vizualizāciju. Muiža bijusi gan tiem, gan šiem laikiem varena vieta. Ziedotāji nosolīja 650 eiro naudā un 250 eiro darbā – galda kalendāra dizaina izveidei un maketēšanai. Šobrīd jau faktiski ir ienākuši 659 eiro. Nu sasparojas galēnieši, vēstures un arhitektūras pazinēji, kultūrvides veidotāji un baudītāji, dzimto sakņu meklētāji un kopēji – jums ir iespēja atbalstīt biedrības ieceri izveidot lielformāta baneri pie muižas un galda kalendāru “Gaļān cymuss”. Kas zi`, varbūt vēl dabūt pašu kalendāru dāvanā, kad tas tiks izdots.

Natālija Rubīne ir seniore tikai pēc pases datiem. Viņa ar savu ideju pārliecināja visvairāk ziedotāju, pat jau pirms pasākuma. Natālija un biedrības “Likteņa ceļš” biedri iecerējuši stādīt rododendru audzi – kā piemiņu izsūtītajiem Preiļu novada iedzīvotājiem; to darīs kopā ar skolēniem. Ideja guva nepieredzēti lielu ziedotāju atsaucību – 1000 eiro. Idejas īstenošanai jau faktiski savākti 1050 eiro. Izskatās, ka ziedošo rododendru krūmu būs nevis 13, bet vairāk…

Ar ideju autoru pārstāvētajām biedrībām tiks slēgti līgumi. Ziedotā nauda tiks pārskaitīta. Biedrības atskaitīsies par izlietoto ziedojumu, Viduslatgales pārnovadu fonds informēs gan sabiedrību, gan pasākuma atbalstītājus. Bet ziedotāji varēs savu pienesumu novērtēt gada laikā. Jau tagad ir satraucoši iedomājoties, ka kāds zieds parkā zied no tevis, ka esi pielicis savu artavu, lai nosegtu koka mājas sienu ar krāsainu “futbolisku” baneri, ka esi piedalījies Galēnu muižas popularizēšanā.

Pasākums varēja izdoties pateicoties atbalstītājiem: Norvēģijas, Lihtenšteinas, Islandes valsts finansējumam caur Aktīvo iedzīvotāju fondu, Frederick Mulder Foundation, Borisa un Ināras Teterevu fondam. Pateicamies visiem, kas ļāva pasākumam notikt patīkamā atmosfērā: Uģim Melderim par vadīšanu, Ievai Vizmai Romanovskai par saksofona spēli, Santai Loginai par foto, Andrim Lazdānam par apskaņošanu un straumēšanu, Preiļu restorānam par viesmīlību.

Vēl mēnesi gaidīsim pārskaitījumus no atbalstītājiem. Viduslatgales pārnovadu fondam ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, tas nozīmē, ka ziedotājs daļu no ziedotās summas var atgūt no valsts, iesniedzot iedzīvotāja gada ienākumu deklarāciju.

Ziedojot mērķī jānorāda savs favorīts: Futbola iela, Galēnu muiža, Rododendru audze.

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”

Reģ. Nr.: 40008210954
Adrese: Tirgus laukums 1, Preiļi, LV-5301, Latvija

Ziedojumu konti:

LV35UNLA0050021079970 AS “SEB Banka”
LV17PARX0016753060001 AS “Citadele banka”
LV72HABA0551046892983 AS “Swedbank”

Pieeja internetbankai arī mūsu mājas lapā: www.vlpf.lv/ziedot/ziedot