Sociālās aprūpes centros

Jau tik daudz kopīgu mirkļu,
Dāvājam viens otram
Vēl tik daudz ko gribas pateikt
Tik daudz, ko gribas sniegt
Sagādāt prieku viens otram
Būt kopā vienam ar otru
Un izbaudīt to, kas ir dots
Tas, kas visskaistākais –
Mīlēt vienam otru.

Tikko kā aizskanējušas Ziemassvētku un Jaungada melodijas un daba joprojām turpina arvien pārsteigt visus ar ziemas priekiem. Bet mūsu domas jau ir par pavasari, tāpēc arī SAC “Preiļi” iemītnieki labprāt un ar prieku iesaistās aktivitātēs, gatavojas svētkiem un piedalās pasākumos.

Februārī notika jauka radošā nodarbība kopā ar “Kaķu Sētu” un Sabiedriskā centra “Līči” pārstāvēm, kuras laikā Jeļena un Kristīne iemācīja veidot filcētas ziepes. Nodarbības laikā tapa piemiņas dāvanas, kuras iemītnieki varēs izmantot ikdienā.

Valentīndiena mūsu sabiedrībā ienākusi kā jauninājums, ko vecākās paaudzes cilvēki neatceras kā svinamo dienu. Bet, neskatoties uz to, mums visiem ir iemesls padomāt, cik svarīgi ir mīlēt, sagādāt prieku saviem mīļajiem, pārsteigt un arī palutināt tos. Sociālās rehabilitācijas nodarbībās arī mēs centāmies veidot romantisku atmosfēru, seniori ar darbiniecēm aktīvi veidoja pārsteiguma dāvaniņas, lai iepriecinātu viens otru. Tādās nodarbībās ikvienam ir iespēja savstarpēji komunicēt, izrādīt uzmanību un lietderīgi pavadīt laiku pozitīvā atmosfērā.

Mīlestības, savstarpējās cieņas un uzmanības tēma turpinājās arī marta mēnesī, kad tika atzīmēta Starptautiskā sieviešu diena – 8. marts. Šajā dienā ar pavasara vēsmu priekšnojautām ir vēl viena iespēja iepriecināt sievietes ar ziediem vai kādu citu dāvaniņu un tādējādi padarīt ikdienu gaišāku. Ar lustīgām dziesmām un labu noskaņojumu piedalījāmies muzikālajā pēcpusdienā “Mūsu dārgās sievietes!”. Šajā dienā noritēja muzikāls labdarības svētku pasākums, kurā piedalījās un dāvāja savu muzikālo sniegumu ar skanīgām un jautrām dziesmām Arvīds Meļko, iepriecinot visus – gan iemītniekus, gan darbinieces. Senioru jaunības un aktīvā dzīves laikā iemīļotā mūzika un dziesmas iedvesmoja visus klātesošos dziedāt un pat uzdejot raitā solī. Tieši šie pasākuma brīži bija ļoti pozitīvi un aizraujoši, jo mūsu senioriem un seniorēm, kaut arī ar funkcionālo spēju ierobežojumiem, tas netraucēja padejot un kaut vai sist takti līdzi skaistajam mūzikas ritmam. Pēc pasākuma un arī nākamajās dienās bija ļoti patīkami redzēt iemītniekus smaidošus un omulīgā garastāvoklī. Aprunājoties ar viņiem, varēja dzirdēt tikai pozitīvas atsauksmes un ar vēlēšanos, lai biežāk nāk pie mums tādi muzikanti.

Visiem novēlam –
Lai pirmā sniegpulkstenīte
Dod jums maigumu!
Pavasara saule dod Jums siltumu!
Marta vējš dod Jums cerību,
Laimi un prieku, tikai  vienīgi labās lietas!