Iedzīvotājiem

No 2021. gada 11. līdz 15. augustam Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Visiem apmeklētājiem stingri būs jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

No 11. līdz 13. augustam uz Svēto Misi plkst. 12:00 un 19:00 būs atļauta pulcēšanās līdz 1000 cilvēkiem, uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Atlikušajā laikā cilvēkiem būs iespēja apmeklēt Aglonas Baziliku, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Svētku svarīgākajos dievkalpojumos 14. augusta plkst. 19.00 un 15. augustā plkst. 12.00  drīkstēs piedalīties tikai piesakoties Aglonas Bazilikas draudzē (kontakti un precīzākā informācija mājaslapā www.aglonasbazilika.lv), kā arī tikai imunizētās vai testētās personas, pie tam tām personām, kuras nav imunizētas, papildus personu apliecinošam dokumentam un digitālajam sertifikātam būs jāuzrāda arī ielūgums. Detalizētāka informācija par ielūgumu saņemšanas kārtību tiks precizēta no baznīcas puses.  14. un 15. augustā Sakrālais laukums tiks sadalīts divās daļās. Viena sakrālā laukuma daļa būs pieejama neierobežotam cilvēku skaitam ar derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vai pierādījumu par Covid-19 pārslimošanu. Otra daļa sakrālā laukuma būs pieejama noslēgtā režīmā ar ierobežotu cilvēku skaitu līdz 1000 personām,  cilvēkiem, uzrādot negatīvu Covid-19 testu un ielūgumu, un personu apliecinošo dokumentu. Šajā daļā būs jāatrodas iezīmētajās vietās, izvairoties no pārvietošanās pasākuma laikā, kā arī cilvēkiem būs jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

Visiem cilvēkiem, tai skaitā svētceļniekiem un garīdzniekiem, kas ierodas Aglonā ārpus Svētās mises būs stingri jāievēro 2 metru distance un citas epidemioloģiskās drošības prasības.

Attiecībā uz naktsmītnēm, Aglonas Bazilikā iespēja būs pārnakšņot tikai vakcinētām pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimojušām personām, lai nodrošinātu visus piesardzības pasākumus. Kopumā Bazilikā tiks nodrošinātas līdz 400 naktsmītņu vietas un iepriekšēja naktsmītņu pieteikšana ir obligāta (aicinām sazināties ar Aglonas Bazilikas draudzi par iespējām pārnakšņot baznīcas telpās).

Atgādinām, ka visiem, kas uzņems svētceļniekus savās mājās, jāievēro visi piesardzības pasākumi, kurus nosaka Ministru kabineta noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Kārtības un drošības nodrošināšanai tiks piesaistīti gan zemessargi, gan Valsts policija, lai palīdzētu ar satiksmes organizēšanu un stingri kontrolētu cilvēku plūsmu. Cilvēku plūsmu kontrolēs arī brīvprātīgie no Katoļu baznīcas.

Tāpat Aglonas svētku laikā nevakcinētām personām pret Covid-19 būs iespēja saņemt vakcīnu. Vakcinācijas birojs informēs par kārtību, kādā būs iespēja vakcīnu saņemt.

Kristena Stengreviča
Tieslietu ministrijas
Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67036920
E-pasts: Kristena.Stengrevica@tm.gov.lv