Senioriem

23. martā Preiļos notika Preiļu novada Pensionāru biedrības kopsapulce, kuras laikā seniori izrunāja būtiskus jautājumus un aktualitātes, kā arī priecājās par kopābūšanu.

Šajā vecumposmā galvenais ir veselības saglabāšana, tāpēc uz sarunu tika aicināta SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova, kura informēja par apjomīgajiem telpu sakārtošanas darbiem un atvainojās par īslaicīgām neērtībām, kuras sagādātas pacientiem. Sakoptas telpas ir domāts mums - pacientiem un slimības piemeklētiem cilvēkiem. Medicīnas aprūpē ir ieviesti jauni pakalpojumi, iegādātas jaunas, modernas iekārtas, tostarp arī acu slimību diagnosticēšanai. Uztraukumu rada tas, ka medicīnas pakalpojumu līdzfinansējums var būt nodrošināts tikai līdz jūnijam. Kad beigsies valsts piešķirtais līdzfinansējums, valde būs spiesta lemt par maksas pakalpojumu ieviešanu. Darbu uzsākuši jauni, labi sagatavoti ārsti speciālisti. Tiks saglabāts slimnīcas līmeņa statuss. Klātesošajiem bija daudz jautājumu, uz kuriem Žukovas kundze sniedza izsmeļošas atbildes.

Latvijas Sarkanā Krusta organizācijas Preiļu nodaļas vadītāja Ineta Anspoka pateicās senioriem par lielo darbu, kas savulaik veikts sabiedrības labā - par Sarkanā Krusta iespējām gados vecāku cilvēku dzīves uzlabošanā (pārtikas un higiēnas preču paku sadale, tehnisko palīglīdzekļu noma, donoru kustība, pirmās palīdzības iemaņu apgūšana, palīdzība bēgļiem no Ukrainas). Pēc palīdzības var griezties var Riebiņu pagasta pārvaldē.

Labklājības pārvaldes Sociālā dienesta vadītāja Astrīda Ūzuliņa pastāstīja par izmaiņām minimālo pabalstu piešķiršanā pensionāriem. No š.g. 1. jūlija  samazināsies mājokļa pabalsts. Tā piešķiršanas gadījumā tiks ņemti vērā pretendenta īpašumi, ienākumi, konts bankā.

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere sniedza informāciju par darbu Eiropas Savienības Parlamentā. Bija arī pārsteigumi - sirsnības apliecinājumi - sarūpētas dāvanas sapulces dalībniekiem un gards kliņģeris.   

Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška sniedza pārskatu par biedrības veikto darbu aizvadītajā 2022. gadā. Preiļu novada Pensionāru biedrībā darbojas 151 biedrs. Kopīgā, neatlaidīgā darbā izdarīts daudz. Katrs sapulces dalībnieks saņēma materiālu par biedrības darbu (atskaiti) un Latvijas Pensionāru federācijas laikrakstu. M. Briška pateicās visiem senioriem par aktivitāti un novēlēja katram ne tikai finansiālu vai bezgalīgu veiksmi, bet cienīt savu dzīvi. “Katra jauna diena, lai nāk pie mums kā jauna cerība, jauns solījums, jauna ticība, jauna enerģija un jauna sajūsma. Tāpēc dalīsimies ar prieku, labestību, cieņu un mīlestību,” tā M. Briška.

Biedrības revidente Valentīna Kudiņa sniedza gada pārskatu par finansiālo stāvokli. V. Kudiņa atkārtoti tika ievēlēta par biedrības revidenti.

Nākamajam darba cēlienam ieceru daudz, atliek tikai tos īstenot, lai arī gados vecāki cilvēki justos vajadzīgi, neatstumti, būtu uzmanības lokā.

Informāciju sagatavoja

Preiļu novada Pensionāru biedrības valde