Lauksaimniekiem Izglītībā

Lai sniegtu izpratni par Latvijas mežu apsaimniekošanu un iepazīstinātu sabiedrību ar koksnes plašajām izmantošanas iespējām, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar LLU Meža fakultāti un citām meža nozares organizācijām un uzņēmumiem 17. aprīlī aicina uz pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā 2020”. Gatavojoties pasākumam, skolēni un jaunieši aicināti līdz 3. aprīlim piedalīties afišas veidošanas un video vēstījumu konkursā.

Pirmsskolas un sākumskolu audzēkņi konursā “Mežs mūsu ikdienā” var izstrādāt afišu nākamā gada pasākumam “Meža dienas 2021” un koka skulptūru festivālam “Mežs ienāk Jelgavā 2021”.

Savukārt vispārizglītojošo skolu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi aicināti izstrādāt video sižetu par tēmu “Koks ir vairāk”, atspoguļojot koku un koksni tā izmantošanas daudzveidībā.

Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja iepazīt jaunākās tehnoloģijas un tehniku, kas tiek izmantota meža apsaimniekošanā. Uzņēmumi, kas nodarbojas ar Latvijā iegūtas koksnes pārstrādi, stāstīs un rādīs, kā koksnei tiek pievienota vērtība, radot ekoloģiskus produktus, kas nes Latvijas vārdu pasaules eksporta tirgos. Pirmo reizi pasākumā ir aicināti piedalīties arī uzņēmēji, kuri no Latvijas mežos iegūtās koksnes un nekoksnes produktiem ražo dažādus izstrādājumus. Interesentiem būs iespēja izmēģināt prasmes, darbojoties ar medību un meža mašīnu simulatoriem, mežā un kokapstrādē izmantojamiem instumentiem un darbarīkiem.

Izglītojošos stendos tiks stāstīts par mežā iegūstamo nekokses produktu daudzveidību, piemēram, koku vilnu, ēdamām un neēdamām lietām, ko iegūstam Latvijas mežos un dabā. Notiks mežizstrādes mašīnu un citas tehnikas paraugdemonstrējumi, kā arī varēs iepazīt dažādus kokapstrādes procesus: baļķa retrozāģēšana, zīmēšana kokā ar strāvu, koka būvniecība un detaļu savienošana ar metru garām skrūvēm un citas interesantas lietas…

Turpinot iedibināto tradīciju, pasākuma ietvaros tiek organizēts koka skulptūru festivāls “Otrā elpa”, kurā piedalīsies Latvijas un Lietuvas koktēlnieki, un apmeklētājiem būs iespēja vērot skulptūru tapšanas procesu.

Vienlaikus LLU Meža fakultātē (Akadēmijas ielā 11, Jelgavā) no plkst. 9:00 līdz 15:30 notiks starptautiska zinātniski praktiskā konference “Meža nozare mainīgā klimatā”, kuras ietvaros varēs uzzināt interesantas lietas ne vien par to, kā tiek nodrošināta Latvijas mežu ilgtspējīga apsaimniekošana, bet arī par to, kā mūsu mežos iegūtai koksnei tepat Latvijas uzņēmumos tiek pievienota vērtība, radot unikālus eksporta produktus. Konferences programma ir pieejama: http://www.mf.llu.lv/lv/meza-dienas