Kā katru gadu, arī šogad Preiļu novada pašvaldība piedalījās Meža dienu pasākumos, lai labiekārtotu kādu no Preiļu novada parkiem, kā arī sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību realizētu Meža dienu projektus. "Meža dienās 2025” iedzīvotāji tika aicināti pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt to labiekārtošanu.
Lai veidotu zaļāku, košāku un daudzveidīgāku vidi sev apkārt, Vārkavas parkā un brīvdabas un aktīvās atpūtas parka ”Vecvītoli” teritorijā tika iestādīti 16 rododendri un 42 hortenzijas. Brīvdabas un aktīvās atpūtas parks tika papildināts ar guļbaļķu šūpolēm, tā nodrošinot iespēju izmantot šūpoles ne tikai pašiem mazākajiem apmeklētājiem, bet arī pusaudžiem un pieaugušajiem.
Meža dienu aktivitātes tika realizētas arī Rožkalnu pagastā. Ierīkota rožu dobe, kurā ir 5 šķirņu rozes. Iestādīti tika 50 rožu stādi, kuri tagad rotās Rožkalnu pagasta centra skvēriņu pie pagasta pārvaldes. Teritorija tika labiekārtota arī ar koka šūpolēm, kurās izšūpot savus mazuļus varēs vietējie iedzīvotāji un ciemiņi.
Meža dienu ietvaros, sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju centru, notika izglītojoši pasākumi par mežu, parku un dendroloģisko stādījumu nozīmi, kopšanu un nomaiņu. Ierīkojot stādījumus, izzinošā stāstījumā ieklausījās Vārkavas pamatskolas skolēni un pieaugušie interesenti.

