Sabiedrībā

Šobrīd VSIA ''Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikums'' Preiļu struktūrvienības jaunieši īstenojuši Mazo grantu projektu "Iedzīvotāji veido savu vidi - 2024", kura ietvaros veikuši piecu puķu un zaļumu kastu izgatavošanu, dēstu iestādīšanu un to uzstādīšanu skolas teritorijā. Jaunieši pavasarī paši sēja un šobrīd arī sastādīja izaudzētos dēstus, sešu šķirņu piparmētras, garšaugu un puķu kastes, kas priecēs ikvienu skolas ciemiņu.

Organizējot sēklu papīra pagatavošanas meistarklasi, jaunieši popularizēja papīra otrreizējās pārstrādes iespējas, radot inovatīvus dekoratīvus materiālus ar pievienoto vērtību - papīra izmantošanu sēklu iestrādei, dāvināšanai un stādiņu izaudzēšanai no iestrādātajām sēklām.

Sabiedriski pieejamo vidi jaunieši padarījuši ainaviski kvalitatīvāku un, pašiem līdzdarbojoties tās sagatavošanā, ir lielāks guvums un gandarījums. Pašlaik pilsētvidē ir par vienu labiekārtotāku vietu vairāk. Veicinot brīvprātīgā darba aktivitātes, kā arī zaļās domāšanas iniciatīvas, projekta īstenotāji cer uz iedzīvotāju domāšanas maiņu, jo rosinās arī atkritumu šķirošanu un bio atkritumu izmantošanu kompostēšanā, kas regulāri tiek darīts skolā.

Paldies Viduslatgales pārnovadu fondam un Preiļu novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu!

Informāciju sagatavoja

Projekta vadītāja
Skaidrīte Grigale