Sociālās aprūpes centros

Ai, māmulīt, visu tu vari,
Un viss ir tik mīļš, ko tu dari!
Lūk, piemēram, cimdiņus abus
Tu adi tik siltus un labus!
Man šallīti pieglaud pie vaiga,
Un tā ir tik mīksta un maiga!
Ai, visu to vari un proti,
Tu mīļa tik ļoti, ļoti.
Bet, māmulīt, pasaki gan,-
Vai es...
Esmu tik labs kā tu man?

/Jāzeps Osmanis/

Visbiežāk mamma ir tā, kura rūpējas par ģimenes labsajūtu.

Dziesmas, skaisti apsveikumi, atmiņas un kopābūšana ir tieši tas, kas šobrīd visvairāk ir nepieciešams mūsu senioriem.

Rosīgā gaisotnē jau 13. maijā mūsu saciņa iemītnieces kārtīgi pastrādāja, uzcepot gardu kēksu, daloties ar bērnības garšām un savu māmiņu iemīļotākajām receptēm.

14. maija pēcpusdiena bija veltīta Mātes dienai. Prieks ir atcerēties, kāda stipra, dāsna, mīloša sieviete ir mamma. Šos svētkus aizvadījām sirsnīgā atmosfērā, atceroties šūpulī ieliktos dziesmu krājumus, kas jau tiek gandrīz aizmirsti. Paldies mūsu aktīvākajām iemītniecēm Olgai Beļķevičai, Veronikai Grebežai un Regīnai Ušackai, kuras labprāt dalījās ar savām atmiņām un lika visiem uzsmaidīt, jo katrs atcerējās kaut ko no savas bērnības un jaunības.

Pēc pasākuma mūsu sociālā rehabilitētāja Anna Meldera aicināja katru no iemītniekiem uz aktivitāti - saulespuķu sēšanu, jo saulespuķe simbolizē gudrību, laimi un ticību.

Laika pavadīšana ar ģimeni ir dāvana ikvienos svētkos, arī mums šie svētki ir bijuši ģimeniski. Pie dažām māmiņām ciemos ieradās bērni un mazbērni, kas bija sirdi sildošs moments. Kaut kas tik vienkāršs kā satikšanās ar savu māti, var nozīmēt tik ļoti daudz.

Jauku, mīļu un satikšanās prieka pilnu māmiņu, vecmāmiņu dienu!

Informāciju sagatavoja

Vija Tomkoviča

Sociālā darbiniece
vija.tomkovica [at] preili.lv