Iedzīvotājiem

Augusta beigās Latgales reģionālā televīzija sāk jauno raidījumu ciklu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām”. Raidījumi vēstīs par izzūdošiem Latgales ciemiem, kur dzīvo mazāk, nekā 50 iedzīvotāji. Pie raidījuma varoņiem dosimies kopā ar autoveikalu, kas bieži ir vienīgā iespēja, kā iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces. Pirmajā raidījumā kopā ar autoveikalu dosimies uz Baltkrievijas pierobežu – Salienas un Vecsalienas pagastiem Daugavpils novadā.

Raidījumu cikls “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” ietvers sešus raidījumus un katrā no tiem dosimies uz Latgales attālākajām apdzīvotām vietām, lai iepazītu  to vēsturi, satiktu iedzīvotājus un ieskatītos viņu dzīves veidā, kā arī uzzinātu to dzīves stāstus. Cilvēku skaitam samazinoties, arvien biežāk ekonomiska, kultūras un citas dzīves jomas, galvenokārt koncentrējas ap pilsētām, taču reģionos joprojām paliek lauku teritorijas, kur dzīvo cilvēki ar tādiem resursiem, kas ir pieejami uz vietas. Caur raidījumu  “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” mēģināsim pavērot sociālos procesos, kas pašlaik norisinās laukos.

Pirmo raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” skatieties jau 25.augustā, 13:30 kanālā  Rīga TV24 un 18:30 kanāla ReTV virszemes apraidē Latgalē. Vēlāk skatieties to platformā xtv.lv, kā arī mājas lapā www.lrtv.lv un LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.comwww.youtube.com.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2020

Projekta vadītāja,

LRT žurnāliste Svetlana Dudarenoka