2025. gada 23. jūnijā Aglonā, Cirīša ezera pludmalē norisinājās vasarīga un jauniešiem īpaši veltīta aktivitāte – projekta noslēguma pasākums “Jaunieši – jauniešiem”, kas tika īstenots projekta “Jauniešu domes LĪDZDALĪBAS STARTUP” ietvaros.
Pasākuma laikā jaunieši ne tikai svinēja vasaras saulgriežus, bet arī aktīvi līdzdarbojās radošās, muzikālās un izzinošās aktivitātēs, apliecinot, cik nozīmīga ir viņu iesaiste un iniciatīva.
Muzikālais izaicinājums “Kļūsti populārs!” kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem – jaunieši kopā ar folkloras kopas “Žibacteņa” dalībniekiem iedziedāja Līgo dziesmas, tās filmēja un publicēja sociālajos tīklos. Trīs video ar vislielāko "patīk" skaitu saņēma tematiskas vasaras balvas.
Spēle “Slēpnis” aicināja dalībniekus doties Līgo simbolu meklējumos – pludmalē paslēptajos objektos bija norādīts noslēpumains atslēgvārds, kura atminēšana ļāva piedalīties loterijā un laimēt gardumu komplektu.
Radošā darbnīca vainagu pīšanai pulcēja jauniešus, kas no pļavu ziediem un zaļumiem darināja vainagus. Katrs darinātais darbs bija unikāls, radīts ar svētku sajūtu un piederības izjūtu latviskajām tradīcijām.
Šis bija ne tikai skaists saulgriežu svinēšanas brīdis, bet arī simbolisks projekta noslēguma pasākums, kurā paši jaunieši organizēja aktivitātes citiem jauniešiem, stiprinot savas prasmes, sadarbību un līdzdalību kopienas dzīvē.
Projekts Nr. 2023-3-LV02-KA154-YOU-000177400 “Jauniešu domes LĪDZDALĪBAS STARTUP” tiek īstenots programmas ERASMUS+ ietvaros laika periodā no 2024. gada 1. janvāra līdz 2025. gada 30. jūnijam.