Preiļu novadā
Logo

Gads, kas ieviesis būtiskas pārmaiņas ikviena dzīvē, strauji uzņēmis tempu. Arī Dienas aprūpes centra  (DAC) apmeklētājiem nācies piemēroties jauniem apstākļiem – pakalpojuma sniegšana ierastajā apjomā tika atjaunota vien februārī, daudzi papildnodarbību vadītāji vēljoprojām nav piesaistīti. Tomēr ikdiena ir atgriezusies vecajās sliedēs, un marta mēnesis bija veltīts sagatavošanās darbiem Lieldienu sagaidīšanai.

Gana ietilpīgs kā laika, tā materiālu un ieguldītā darba ziņā, bija DAC apmeklētāju kopīgais darbs, kas pašu vidū ieguvis nosaukumu “Labestības koks”.  DAC vadītāja Liene Gžibovska zināja teikt, ka pirmā ideja bija imitēt DAC logo, kuru tās autors Kristers Šņepsts nodēvēja par Labestības koku. Taču tas neizdevās, tāpēc no dažādiem materiāliem, tos otrreizēji izmantojot, tapa 19 vizbulīšu ziedi no auduma un no dīvāna pārsega, kurš savu mūžu jau bija nokalpojis, tapa sava veida apmetnis koka stumbram. Minētās dekorācijas jau rotā koku Labklājības pārvaldes iekšpagalmā. Radošais darbs ir piesaistījis arī garāmgājēju uzmanību, kas steidz to iemūžināt savās viedierīcēs.

Dekorācija tikusi radīta, lai iekļautos novada kopējā svētku noformējuma koncepcijā, tomēr tam ir savdabīgs un atšķirīgs noformējums. Turklāt tas ir spilgts piemērs, kā var izmantot vecas mantas – gan aizmirstus auduma gabalus, gan rotaļlietas, mēteļu oderes un pat mēbeļu polsterējumu, kas lieliski noderējis ziedu pildījumam.

Aizmirsti netiek arī roku vingrināšanas darbiņi – pirmssvētku laikā tapuši krāsaini zīmējumi, kā arī ar plastilīna aplicējumu izveidoti svētku tematikas simboli.

Lai svētku galdā celtu ko neparastu, DAC apmeklētāji jau ievingrinājuši roku maizītes cepšanā – tapusi auzu miltu maizīte  ar rozīnēm, ķimeņu maize un franču bagete. Īsi pirms svētku brīvdienām pirmo reizi tiks cepts Kuličs, kuru, pašrocīgi noformējot, plānots dāvināt mājiniekiem.

Deviņas personas pakalpojumu saņem pašvaldības budžeta ietvaros, bet divas personas pakalpojumu saņem Latgales plānošanas reģiona īstenotajā projektā, jo Dienas aprūpes centra apmeklētāji – Preiļu novada pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējiem, kas 2016.gadā tika speciālistu komandā izvērtētas,  pakalpojumu 2 gadu garumā saņem bez maksas, jo atbalsts ar sociālo pakalpojumu dzīvesvietā sniegšanu saistīto izmaksu segšanai tiek nodrošināts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem” 9.2.2.1. pasākuma “Deinstitucionalizācija” īstenošanas noteikumiem Latgales plānošanas reģiona īstenotajā projektā “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”, Vienošanās Nr.9.2.2.1./15/I/005.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes un tās struktūrvienību vārdā vēlam svētīgus svētkus! Lai pietiek laika nesteidzīgai atpūtai mājas vidē un dabā, līdzīgi kā to dara DAC apmeklētāji, savas brīvā laika stundas pavadot Preiļu parkā.

Informāciju sagatavoja

Anita Gāga

Pārvaldes vadītāja vietniece
anita.gaga [at] preili.lv