Izglītībā Iedzīvotājiem

Realizējot sociālās atbildības programmu, „OptiO” līdz 31. oktobrim aicina studentus un pedagogus saņemt brilles 55 eiro vērtībā bez maksas. Lai veiksmīgi aizvadītu mācību un studiju procesu, nozīmīga loma ir redzes labsajūtai. Tāpēc sociālās programmas mērķis ir pievērst uzmanību savlaicīgai redzes problēmu novēršanai. Šī gada rudenī jaunus redzes korekcijas līdzekļus jau saņēmuši 250 studenti un 544 pedagogi.

Līdz 31. oktobrim sociālās programmas ietvaros brilles 55 eiro vērtībā ir iespējams saņemt ikvienam studentam, kā arī pedagogiem, tai skaitā pirmsskolas skolotājiem un augstskolu pasniedzējiem. “OptiO”  piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars 29 eiro vērtībā un divas briļļu lēcas “Orma 15 UC” 26 eiro vērtībā. Cenā iekļauts arī meistara darbs. Profilaktisku redzes pārbaudi ikvienam, pat ja nav novērotas redzes problēmas, ieteicams veikt reizi 1-2 gadu laikā. Atsākot mācību un studiju procesu, nākas saskarties ar pastiprinātu acu slodzi tuvumā, tāpēc “OptiO” aicina parūpēties par redzes labsajūtu, sniedzot iespēju saņemt brilles studentiem un pedagogiem 55 eiro vērtībā bez maksas.

“Viens no galvenajiem iemesliem, kas mēdz radīt redzes problēmas, ir pastiprināta acu slodze tuvumā. Veicot ilgstošu darbu tuvumā – lasot grāmatas, veidojot pierakstus, kā arī skatoties datora vai telefona ekrānā – acis tiek sasprindzinātas. Ja tām nenodrošinām pietiekamu atpūtu, skatoties tālumā, diemžēl ar laiku nākas izjust diskomfortu un redzes pasliktināšanos. Ar šādām sūdzībām arvien biežāk pie redzes speciālista vēršas gan studenti, gan pedagogi. Tāpēc, aktualizējot rūpes par redzes veselību, aicinām reizi gadā veikt profilaktisku redzes pārbaudi, lai savlaicīgi konstatētu konverģences un akomodācijas problēmas, sausās acs un plakstiņu veselības problēmas, izrunātu darba vietas ergonomikas pamatus un koriģētu tādas redzes izmaiņas kā astigmātisms, progresējoša miopija, anizometropija, presbiopija. Pārbaudes laikā optometrists novērtēs un palīdzēs rast labāko risinājumu, lai nodrošinātu skaidru redzi ikdienā un samazinātu iespēju, ka redzes problēmas straujāk progresēs. Tāpēc gaidīsim ikvienu studentu un pedagogu kādā no mūsu “OptiO” veikaliem, lai kopā parūpētos par redzes labsajūtu!” aicina “OptiO” galvenā optometriste Aiga Ozoliņa.

Lai saņemtu bezmaksas brilles programmas ietvaros, “OptiO” veikalos nepieciešams uzrādīt:

  • studentiem: izziņu no augstākās izglītības iestādes (ne vecāka par vienu mēnesi), derīgu studenta apliecību vai derīgu starptautisko studentu karti ISIC;
  • pedagogiem (tai skaitā pirmsskolas skolotājiem un augstskolu pasniedzējiem): jāuzrāda pasniedzēja apliecība vai izziņa no darba vietas (ne vecāka par vienu mēnesi);
  • personu apliecinošs dokuments;
  • oftalmologa vai optometrista izrakstītu briļļu recepti, kas nav vecāka par trīs mēnešiem (redzes pārbaudi iespējams veikt arī “OptiO” veikalos iepriekš piesakoties zvanot vai veicot pierakstu).

Vairāk informācijas par sociālās atbildības programmām var saņemt “OptiO” veikalos visā Latvijā un mājaslapā www.optio.lv sadaļā “Akcijas”.

Papildu informācija:

Zanda Kočāne
“OptiO” sabiedrisko attiecību konsultante
E-pasts: zanda.kocane@onecom-latvia.com
Tel.: +371 25644492