Šodien, 16. maijā, SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” Preiļos izvietoja septiņus publiski pieejamus tekstila šķirošanas konteinerus. Specializētajos konteineros iedzīvotāji bez maksas aicināti nodot nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus – mājas tekstilu, somas un jostas, tādējādi nodrošinot to atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, nevis nonākšanu atkritumu poligonos. Svarīgi atcerēties, ka tekstila konteiners nav paredzēts sadzīves atkritumiem!

Violetie tekstila šķirošanas konteineri pieejami atkritumu šķirošanas laukumos Preiļos:

  • Aglonas ielā 29
  • Celtnieku ielā 9
  • Kooperatīvā – Viļānu ielā 6
  • N. Rancāna ielā 5
  • Rēzeknes ielā 30
  • Daugavpils ielā 66
  • Mehanizatoru ielā 1

Tekstila šķirošanas konteineros:

DRĪKST nodot nesabojātus, nesaplēstus, tīrus, sausus kreklus, bikses, kleitas, svārkus, vestes, jakas, mēteļus, šalles, cimdus, zeķes, apakšveļu, cepures, dvieļus, aizkarus, gultas veļu pārklājus, spilvenus segas, paklājus (max 1.5x2m), jostas, somas, kā arī valkāšanai derīgus apavu pārus.

NEDRĪKST nodot saplēstu, sabojātu apģērbu, audumu atgriezumus, tekstilu, kas ir sasmērēts ar sadzīves ķīmiju vai motoreļļām, mitru, sapelējušu tekstilu, matračus, mīkstās rotaļlietas, kā arī bojātus apavus, gumijas zābakus, ziemas sporta apavus un bižutēriju.

Pašlaik tekstila šķirošanas konteineri izvietoti Preiļu pilsētā, taču tuvākajā laikā tie tiks izvietoti arī novada teritorijā.

Īpašu uzmanību vēršam uz iedzīvotāju atbildīgu tekstila šķirošanu, izmetot šajos konteineros tikai tiem paredzētos izstrādājumus. Viens sadzīves atkritumu maiss var sabojāt visu konteinera saturu. Tieši tāpēc tekstila šķirošanas konteineros aicinām nodot tikai tīras, nesaplēstas un atkārtotai lietošanai derīgas lietas, kas ievietotas stingri aizsietā, caurredzamā maisā, tādā veidā veicinot tekstila materiālu otrreizēju pārstrādi.

Tekstila konteineros nodotie tekstilizstrādājumi tiks nodoti SIA “3R”, kas pēc materiāla atkārtotas pāršķirošanas, tekstilu nodos atkārtotai lietošanai vai pārstrādei.

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” aicina iedzīvotājus būt aktīviem šo konteineru izmantošanā, veidojot izpratni par tekstila izstrādājumu šķirošanu, nākotnē samazinot kopējo sadzīves atkritumu apjomu.

Informāciju sagatavoja

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sigita Āboliņa