Lauksaimniekiem Iedzīvotājiem

Ņemot vērā koronavīrusa izplatību un izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā, biedrība “Zemnieku saeima” norāda, ka šobrīd nav pamata uztraukumam un nepieciešamībai veidot pārmērīgus pārtikas produktu uzkrājumus. Latvijā ar pārtiku esam pašpietiekami un atsevišķās produktu grupās saražojam pat divreiz vairāk, nekā spējam patērēt.

Konsultējoties ar nozares ekspertiem ir noskaidrots, ka krājumi noliktavās ir pietiekoši, lai iedzīvotājiem nodrošināt nepārtrauktu pārtikas pieejamību. Piemēram, divi vadošie Latvijas graudu pārstrādes uzņēmumi spēj diennaktī saražot līdz 160 tonnām makaronu, 350 tonnām miltu un 115 tonnām auzu pārslu. Tāpat ikdienas Latvijā pienu, olas un gaļu saražojam vairāk, nekā patērējam.

Lauksaimnieku noliktavās izveidotie graudu, kartupeļu un biešu krājumi ir pietiekoši, lai nodrošinātu iedzīvotājus līdz nākamajai ražai. Savukārt siltumnīcās gurķi un tomāti jau šobrīd ražo no jaunās ražas.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir aicinājusi Zemkopības ministriju izvērtēt iespēju nepieciešamības gadījumā veikt intervences iepirkumus atsevišķām produktu grupām. Savukārt pārstrādes uzņēmumus un tirgotājus aicinām strādāt godprātīgi, neizmantot esošo krīzes situāciju un nepalielināt produktu cenas.

Par biedrību „Zemnieku saeima”

Biedrība „Zemnieku saeima” ir ietekmīgākā lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Mūsu biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Valdi veido 9 kongresā vēlēti zemnieki, kuri pārstāv visus reģionus un lauksaimniecības nozares. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 tūkst. ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

Informāciju sagatavoja
Biedrība „Zemnieku saeima”
birojs@zemniekusaeima.lv
+371 67027044
www.zemniekusaeima.lv