Sabiedrībā Iedzīvotājiem

Latgales plānošanas reģions no 28. novembra līdz 13. decembrim aicina vietējā reģiona, remigrantu un repatriantu ģimenes, potenciālo remigrantu ģimenes, kas dzīvo ārpus Latvijas un diasporas locekļus piedalīties Vispasaules cilpošanas tūrē “Es atgriežos Latgalē!”, dodoties paša izvēlētā maršrutā Latvijā un visā plašajā pasaulē, vienlaikus atbildot uz interaktīviem jautājumiem un izpildot dažādus atraktīvus uzdevumus. Dalība spēlē ir bez maksas, visi reģistrētie dalībnieki piedalīsies izlozē par pārsteiguma balvām.

Kā notiks Vispasaules cilpošanas tūre “Es atgriežos Latgalē!”?

Vispasaules cilpošanas tūres “Es atgriežos Latgalē!” atklāšanas dienā, sākot ar 28. oktobri reģistrētie dalībnieki (piesakoties pa e-pastu: astrida.lescinska@lpr.gov.lv) saņems piekļuves kodu, kas palīdzēs ielogoties spēles bezmaksas lietotnē LOQUIZ (App StoreGoogle Play).

Uzsākot cilpot, spēle ik pa 100 – 200 m piespēlēs jautājumus vai uzdevumus, kas saistīti ar Latgales reģiona vērtībām un iespējām, piemēram:

  • tūrisms (izklaides un atpūtas vietas),
  • uzņēmējdarbība (mājražotāji, populārākie uzņēmumi),
  • Latgales simboli un vērtības.

Katri četri jautājumi/uzdevumi veidos vienu jautājumu cilpu, bet pareizās atbildes palīdzēs atbildēt uz cilpu noslēdzošo – piekto jautājumu. Gatavojoties spēlei, dalībnieki ir aicināti izdomāt, kādā maršrutā vēlas doties – apcilpot dzimto pilsētu, doties pārgājienā mežā, pie ezera vai pat cilpot mājās.

Tāpat dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko cilpošanas veidu: iet, skriet, braukt ar riteni  vai braucot ar automašīnu kopā ar saviem ģimenes locekļiem. Spēli var spēlēt no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē, kopējais distances garums visiem spēles dalībniekiem, neatkarīgi no izvēlētā maršruta un cilpošanas veida ir 3 km.

Ņemot vērā situāciju valstī un pasaulē, spēles dalībnieki ir aicināti cilpot atbildīgi – cilpošanas maršrutu izvēlēties tā, lai izvairītos no drūzmēšanās, kā arī ievērot valstī noteiktos fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskos drošības pasākumus. Atrodoties uz ceļa, obligāti jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Visi reģistrētie dalībnieki piedalīsies pārsteiguma balvu izlozē.

Kas nepieciešams, lai dotos Vispasaules cilpošanas tūrē “Es atgriežos Latgalē!”?

  • Viens spēlētājs vai komanda, kas vēlas cilpot;
  • Uzlādēta viedierīce, kas ļauj pieslēgties internetam un GPS, nepieciešamības gadījumā ārējā uzlādes baterija (powerbank), lai telefonam “nenojuktu cilpu solis”;
  • LOQUIZ lietotne, kura bez maksas lejupielādējama App Store un Google Play.
  • Reģistrējies spēlei pa e-pastu: astrida.lescinska@lpr.gov.lv, lai iegūtu piekļuves kodu, kas palīdzēs ielogoties spēles lietotnē LOQUIZ, un iegūt spēles instrukciju;
  • Dzeramais ūdens, laikapstākļiem atbilstošs apģērbs,  lietussargs – viss, lai cilpojot justos labi!

Vispasaules cilpošanas tūri “Es atgriežos Latgalē!” īsteno Latgales plānošanas reģions Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas prioritārā pasākuma 2019.-2021. gadam “Diasporas likuma normu īstenošanai (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”) ietvaros.

Plašāka informācija par VARAM remigrācijas projekta aktivitātēm Latgales plānošanas reģionā atrodama:

Informācija par projektu kopumā ir meklējama vietnē: www.paps.lv