Uzņēmējdarbībā Iedzīvotājiem

Vēl tikai līdz 15. jūlijam ir iespēja pieteikties Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam „Sakoptākais mežs”. Konkursu biedrība rīko jau ceturto gadu, lai veicinātu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un sabiedrībā rosinātu izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

Pērn konkurss tika rīkots jau trešo gadu, un lielo balvu – „Zelta čiekuru” par ilgtspējīgu saimniekošanu saņēma Aivars Vanags, kurš saimnieko savā mežā Viļakas novada „Druvās”.

Runājot par konkursa “Sakoptākais mežs” nozīmi, Aivars Vanags stāsta: „Dalība konkursā ir labs veids, kā objektīvi novērtēt paveikto darbu un redzēt, kā mans mežs ir vērtējams starp citiem īpašumiem. Tagad, pēc dalības konkursā, jūtos patiešām novērtēts. Turklāt konkurss ir labs veids, kā iegūt jaunas zināšanas no citiem meža īpašniekiem.”

Konkursa laikā iesniegtie pieteikumi tiek vērtēti pēc meža īpašnieku ieguldījuma produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, kopšanas metodēm, meža infrastruktūras, zinātniski pamatotu metožu izmantošanas ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, ainavas elementu plānošanas, kā arī saskarsmes ar kaimiņiem un pašvaldību.

Kā stāsta LMĪB valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, katram meža īpašniekam mēdz būt sava pieeja meža apsaimniekošanai, taču tas nenozīmē, ka meži netiek apsaimniekoti ilgtspējīgi. “Konkursu rīkojam jau ceturto gadu un esam apmeklējuši saimniekus visās Latvijas pusēs. Katram saimniekam ir savi uzsvari vai idejas par meža apsaimniekošanu, taču viņus visus vieno mīlestība pret mežu un savu darbu. Saimniekojot tiek izmantotas gan gadu gaitā gūtās zināšanas, gan zinātniskie pētījumi un jaunākās tehnoloģijas,” skaidro Arnis Muižnieks.

Konkursa balvu fonds sastāv no praktiski pielietojama motorinstrumenta jaunaudžu kopšanai un divām dāvanu kartēm meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat arī trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa nolikums un papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem meklējami: wwww.bit.ly/SakoptakaisMezs. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Signe Sēne
signe@mezaipasnieki.lv
+371 26612153