Sabiedrībā Iedzīvotājiem

Labklājības ministrija (LM) no 2020. gada 28. oktobra līdz 29. novembrim izsludina pieteikumu iesniegšanu pretendentu izvirzīšanai konkursam „Gada balva sociālajā darbā 2020”.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kurās tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā; pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus; popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Pieteikuma anketas pretendenta izvirzīšanai konkursa nominācijās ar oficiālu pavadvēstuli (parakstītu pašrocīgi papīra formā vai ar elektronisko parakstu, vai izmantojot latvija.lv iespēju “iesniegums iestādei”) var iesniegt pašvaldības, valsts un pašvaldību iestādes, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrības, komersanti, plānošanas reģioni, profesionālās organizācijas, biedrības un nodibinājumi.

Pretendentus izvirza apbalvošanai šādās nominācijās:

  • “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2020”
  • “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2020”
  • “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2020”

Pieteikuma anketas pieejamas: www.lm.gov.lv/lv/sobrid-izsludinatais-konkurss

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas konkursa žūrijas komisijā, LM tīmekļvietnē www.lm.gov.lv no 2021. gada 4. līdz 31. janvārim tiks organizēts iedzīvotāju balsojums par pieciem labākajiem pretendentiem katrā no nominācijām.

Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 50% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 50% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

Papildus ir izveidota nominācija “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2020”, kurai pretendentus izvirzīs un novērtēs konkursa žūrijas komisijas locekļi.

Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādās žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus. Konkursa uzvarētāju apbalvošanu plānots organizēt 2021. gada martā.

Ar detalizētu konkursa norises kārtību var iepazīties šeit: Konkursa nolikums

 

Informāciju sagatavoja:
Aiga Ozoliņa,
Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja,
+371 67021581,
aiga.ozolina@lm.gov.lv