Jaunatne

JAUNIEŠU FORUMS LATGALĒ

Biedrība “New East” aicina uz jauniešu iniciatīvu forumu “Latgale-Europe. Stay local to grow global”, kas norisināsies 28. martā Viļānos. Jau šobrīd sākas dalībnieku reģistrācija un mēs lūdzam palīdzēt izplātīt informāciju par šo pasākumu.

Jauniešu forums Viļānos tiek organizēts jau trešo gadu pēc kārtas, šoreiz ESK projekta “Pakāpieni attīstībai” ietvaros. Forums tiek rīkots ar mērķi, lai Latgales jaunieši kopīgās sarunās ar vienaudžiem no visiem Latgales novadiem diskutētu par Eiropas mērķiem un vērtībām un savu lomu sabiedrībā. Šogad foruma moto ir “Stay local to grow global” – izmantojot dažādas uz sadarbību vērstas metodes, pasākuma organizatori vēlas veicināt jauniešu integrāciju, mudināt jauniešus aizdomāties par pilsoniskās aktivitātes nozīmi, kā arī iedvesmot nebaidīties paust savu līdzdalību sabiedriskajos procesos.

Kā palīdzēt jauniešiem izprast globālās un lokālas jauniešu vērtības? Vai un kā viņi redz savu vietu sabiedrībā? Vai jaunieši prot un vēlas izmantot iespējas iesaistīties sabiedriskajos procesos? Šie un vēl citi jautājumi brīvā un nepiespiestā gaisotnē tiks skatīti jauniešu forumā, mudinot viņus domāt, būt zinošiem, apzināties savas stiprās puses, kļūt par aktīvu sabiedrības daļu, kura mērķtiecīgi veido vidi sev apkārt un iniciē pozitīvas pārmaiņas.

Foruma laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar projekta “Pakāpieni attīstībai” rezultātiem, ar iedvesmas stāstiem un savā pieredzē par jauniešu iniciētajām aktivitātēm dalīsies pasākuma moderatori no Latvijas un Polijas, dalībnieki tiks iepazīstināti ar lokālā vidē veiksmīgi īstenotiem sabiedrības saliedēšanas un aktivizēšanas projektiem. Un pats galvenais, foruma laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties mini projektu konkursā un iegūt 100,00 eiro grantu savas idejas realizēšanai klasē, skolā, pagalmā, ciematā, pagastā vai novadā.

Dalība pasākumā no 13 gadu vecuma. Dalība Forumā ir bez maksas. Pasākumu rīko Viļānu novada jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar biedrībām “New East” un “Dagne”.

Dalībniekiem pašiem jāparūpējas par nokļūšanu uz pasākuma vietu. Pasākuma norises adrese: Kultūras laukums 2. Viļāni. Laiks: 14.30-21.00, pēc foruma sekos diskotēka.

Reģistrācija dalībai ir obligāta!

Reģistrēšanās: https://forms.gle/LoqgSX3kfQ195yAGA

Aktuālā informācija: www.vilanunovads.lvhttps://www.facebook.com/vilanunovads/

Nepieciešamības gadījumā – jauniešiem no Preiļiem tiks nodrošināts transports turp un atpakaļ – PIESAKIES!