Jaunatne

Eiropas Savienības māja aktīviem jauniešiem, kas darbojas skolas vai augstskolas pašpārvaldē, biedrībā un interesējas par iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā vietējā, nacionālā vai Eiropas Savienības līmenī, piedāvā piedalīties bezmaksas mācībās „Būt sadzirdētiem 2020!”, kas notiks tiešsaistē 6., 7., 13. un 14. oktobrī.

Nodarbības par lēmumu pieņemšanu pašvaldībās, Ministru kabinetā un Saeimā vadīs Līga Stafecka, Sabiedriskās politikas centra „Providus” vadošā pētniece. Varēs izzināt šo institūciju darbības ABC, iegūstot zināšanas veiksmīgai interešu aizstāvībai tajās.

Par Eiropas Savienības institūciju darbību stāstīs Marta Rībele, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja, un Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks. Kā jaunietim tapt sadzirdētam? Kā ietekmēt lēmumu pieņemšanu Eiropas Komisijā, Eiropas Parlamentā, kā sadarboties ar Eiropas Parlamenta deputātiem?

Visās nodarbībās būs arī pašu jauniešu pieredzes stāsti, sarunas par veiksmēm un neveiksmēm. Iedrošinās un praktiskus padomus sniegs Ance Tīmane, Aizputes novada jauniešu “IDEJU MĀJAS” vadītāja, Agnija Jansone, Latvijas skautu un gaidu organizācijas vadītāja, Latvijas Jaunatnes padomes pārstāve Memoranda padomē, Justīne Širina, Latvijas Studentu apvienības prezidente, Kristiāna Plāte, pirmā Latvijas delegāte ANO Jauniešu programmā, „Klubs “Māja” — jaunatne vienotai Eiropai” biedre.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš. Katrai nodarbībai, kas notiks platformā Zoom, jāpiesakās atsevišķi. Piedalīties aicinām pēc izvēles – visās, dažās vai vienā nodarbībā.