Muzejos Pagastos Sabiedrībā
“Jasmuižā” aizvadītas literāri muzikālas Dzejas dienas

Šoruden ar moto “Dzeja elpo” visā Latvijā svinam Dzejas dienas, ļaujot dzejai kļūt dzīvai un iedvešot tai elpu.

15. septembrī arī Raiņa muzejā “Jasmuiža” notika ikgadējais Dzejas dienu pasākums. Pateicoties VKKF atbalstītajam projektam, šoruden muzejā ciemojās dzejnieks Māris Rungulis un dziesminieks Arnis Miltiņš kopā ar meitu Laimu Miltiņu.

Māris Rungulis prot saskatīt dažādām paaudzēm kopīgo, saglabājot iepriekšējo paaudžu pieredzi un tuvinot to mūsdienām. Par to liecina arī viņa aizraušanās ar Latvijas bērnu folkloru – spoku un joku stāstiem, skaitāmpantiem un ķircināmpantiem, kuru vākšanai viņš aktīvi pievērsies astoņdesmitajos gados, bet deviņdesmitajos sakārtojis un izdevis vairākus skaitāmpantu krājumus. Tagad dzejnieks, vēlreiz pārskatot savu kolekciju, veidojis plašāku, apjomīgāku izlasi, kā arī pievienojis savas atmiņas par skaitāmpantu kolekcijas tapšanu, tiekoties un sarakstoties ar bērniem.

Dzejas dienu pasākumā “Jasmuižā” Māris Rungulis lasīja gan savus dzejoļus, gan prezentēja savu savākto un sakārtoto, šogad izdevniecībā “Liels un Mazs” iznākušo skaitāmpantu lielkrājumu En den dīno šoko loko tīno”.

Kā saka pats dzejnieks: “Skaitāmpantu un ķircināmpantu lielkrājums domāts visiem, kam patīk spēles un valodas pipari uz mēles, kuri labprāt joko un ķircinās, kam asprātīgi joku panti var līdzēt vairāk par onkuli un tanti.”

Klātesošajiem bija iespēja Māra Runguļa izpildījumā klausīties daudz un dažādus skaitāmpantus, kā arī skaitīt tos līdzi pašiem.

Savukārt pasākuma otrajā daļā dzeja “elpoja” ietērpta mūzikas skaņās. Arnis un Laima Miltiņi koncertprogrammā “Lai mums labi iet!” izpildīja un aicināja dziedāt līdzi dziesmas ar dzejnieces Ineses Zanderes vārdiem.

Dzejas dienas “Jasmuižā” šogad apmeklēja vairāk nekā 200 cilvēki, galvenokārt Preiļu pilsētas un pagastu skolu audzēkņi ar pedagogiem.

Informāciju sagatavoja

Raiņa muzeja “Jasmuiža” vadītāja
Solvita Kleinarte