Projektu aktualitātes Jaunatne
Īstenots jauniešu iniciatīvas projekts “Prāta spēles”

20. oktobrī jauniešu iniciatīvas grupa “Preiļu 1. pamatskolas SP “Kompass”” īstenoja savu projekta ieceri – organizēja Preiļu novada skolēnu pašpārvalžu sadraudzības, saliedēšanās un izziņas pasākumu "Prāta spēles".

"Prāta spēlēs" piedalījās 10 komandas četru cilvēku sastāvā no Aglonas vidusskolas, Aglonas Katoļu ģimnāzijas, Galēnu pamatskolas, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, Pelēču pamatskolas, Preiļu 1. pamatskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Riebiņu vidusskolas un Vārkavas pamatskolas. Pasākuma laikā skolēni varēja pielietot visos mācību priekšmetos apgūtās zināšanas, piedaloties "Prāta spēļu" četrās kārtās – mācību priekšmetu pieturu konkurss, videojautājumi par dažādām tēmām, tautasdziesmu minēšana un latgaliešu vārdu nozīmes skaidrošana un Kahoot viktorīna.

Pēc pasākuma tika veikta aptauja ar lūgumu dalībniekiem raksturot savas izjūtas, rezultātā iegūtas sekojošas atbildes - aizraujošs, pārsteigts, laimes pilns, gudri, stresoti, jautri, paēdusi, uztraukusies, labi, sastresojies, priecīgs, super, pozitīvi, bēdīgi, smieklīgi, nesaprotami, viegli, strauji, uzmanīgi, gudri, lepojos ar savu komandu, nervozi, bet jautri, spraigi, sāncensība, pieredze, stress, sajūsmā, labi, super, normāli, baisi, gudri, traki, sajūsmināti, līksmi, pieredze, sirsnīgi, stresaini, depresīvi, bet jautri, satraukts, līksmi, priekpilni, ieinteresēta, patīkami pārsteigta, uztraukta, izaicināta, forši, jautri, brīnišķīgi, jūtīgi, interesanti, jautrība, intriga, laime, enerģisks, iedvesmots, pozitīvs, apjukusi, slikti, stulbi, neracionāli, jautri, interesanti, lepns, gudrs, priecīgs.

1. vietu ieguva Preiļu 1. pamatskolas komanda "TechGuru" un tās dalībniece Romija Estere Trizna pasākumu komentēja sekojoši: 

“Mūsu komanda "TechGuru" (Romija Estere Trizna, Gustavs Briška, Ričards Kižlo un Ričards Kolosovs) piedalījās Preiļu 1. pamatskolas skolēnu pašpārvaldes rīkotajās "Prāta spēlēs". Vēl pirms starta domājām, ka paliksim pašās reitinga beigās, jo mūs biedēja konkurence ar dažādu skolu 9. klašu komandām. Pirms pasākuma sagaidījām Preiļu novada skolēnu pašpārvalžu komandas, starp to dalībniekiem bija daudzi mūsu paziņas un draugi. Pēc tā palika daudz priecīgāk. Pašā sākumā valdīja neliels saspringums, bet jau pēc 5-10 minūtēm atmosfēra palika daudz draudzīgāka. Kad sākās konkursi, mēs "iespicējām" ausis un ieslēdzām visas savas maņas, tajā skaitā arī prātu. Sākotnēji uzdevumi bija viegli, bet ar katru kārtu kļuva nedaudz sarežģītāk. Kad uz ekrāna parādīja starprezultātu un ieraudzījām mūsu komandu 2. vietā, mums radās stimuls noturēties šajā vietā, kā arī kāpt augstāk. Kafijas pauzes laikā, mēs padzērām tēju ar ļoti garšīgiem kliņģeriem, nedaudz pakomunicējām ar konkurentiem un jauki pavadījām laiku. Kad sākās rezultātu nosaukšana, parādījās patīkamas trīsas. Protams, bija ļoti patīkami dzirdēt, ka esam ieguvuši 1. vietu! Pēc tam bija arī patīkams bonuss no Anitas Kolosovas, par pareizrakstību. Kopumā mēs ieguvām gan gardas balvas, gan noderīgas balvas. Protams, mūsu galvenā balva ir mūsu pieredze, jaunas zināšanas un jauni domu biedri. Mums visiem ļoti patika šis pasākums, gribētos atkārtot ko līdzīgu. Paldies par iespēju piedalīties!

Projekts “Prāta spēles” tiek īstenots Preiļu novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursa “Paplašini robežas!” ietvaros.

Informāciju sagatavoja

Jauniešu iniciatīvas grupas “Preiļu 1. Pamatskolas SP “Kompass””
projektu vadītāja Ilze Broka