Pašvaldības izsoles

Jūlijā un augustā pašvaldībās norit pieteikšanās darbam 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņos, tādēļ Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir apkopojusi pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktos pieteikumu iesniegšanas termiņus un aicina vēlētājus izmantot iespēju piedalīties vēlēšanu sarīkošanā. Pieteikums darbam vēlēšanu iecirknī jāiesniedz attiecīgajā pašvaldības vēlēšanu komisijā tās noteiktajā termiņā.

Preiļu novada pašvaldībā pieteikuma termiņš ir no 20. jūlija līdz 12. augustam.   Lai pieteiktos darbam Preiļu novada pašvaldības 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņos, iedzīvotāji aicināti  aizpildīt pieteikuma veidlapu un to iesniegt vai nu klātienē Preiļu novada pašvaldības  Apmeklētāju pieņemšanas un informācijas centrā (Raiņa Bulvārī 19, Preiļos) vai nu elektroniski, nosūtot uz e-pasta adresi: velesanukomisija@preili.lv

Tiesības pieteikt pārstāvjus iecirkņa komisijā ir vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāju, partijām vai partiju apvienībām, kā arī attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļiem.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu un kuram ir vismaz vidējā izglītība. Par iecirkņa komisijas locekli nedrīkst pieteikt deputātus, deputātu kandidātus vai 14.Saiemas vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniedzējus, kā arī viena un tā pati persona nedrīkst vienlaikus strādāt vairākās vēlēšanu komisijās.

Vēlēšanu iecirkņa komisijas galvenajos pienākumos ietilpst iekārtot vēlēšanu iecirkni, organizēt balsošanas procesu, tostarp nodrošināt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā, veikt balsu skaitīšanu. Tāpat svarīgs uzdevums ir uzraudzīt, lai ikviens vēlētājs varētu nobalsot brīvi un netraucēti. Gatavojoties 14.Saeimas vēlēšanām, iecirkņa komisijām tiks nodrošinātas apmācības un informatīvie materiāli, lai sagatavotos darbam.

Par darbu vēlēšanu iecirknī paredzēta arī samaksa, kas atkarīga no nostrādāto darba stundu skaita. Atlīdzības likme  pirms nodokļu nomaksas (bruto) par vienu darbu stundu vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam plānota no 7,78 eiro, komisijas sekretāram – no 7 eiro, bet komisijas loceklim – no 6 eiro. Paredzēta arī kompensācija ēdināšanas izdevumiem vēlēšanu dienā – 8 eiro.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst.7.00 līdz 20.00. 66 vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā būs iespēja nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26. septembrī, ceturtdien 29. septembrī un piektdien, 30. septembrī, dažas stundas dienā.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Preiļu novada pašvaldības Vēlēšanas komisiju, zvanot pa tālr.: +371 29443794 vai rakstot uz e-pasta adresi: velesanukomisija@preili.lv