Izglītībā

2022. gadā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija ieguva “Erasmus” akreditāciju kā individuāla organizācija. Šobrīd Latvijā ir 69 “Erasmus“ akreditētas organizācijas. Erasmus akreditācija ir instruments aktīvai iesaistei starptautiskā pieredzes apmaiņā un sadarbībā organizācijām, kuras darbojas skolu izglītības jomā.

Saskaņā ar JEPVĢ  “Erasmus” plānu, šajā mācību gadā vismaz trīs JEPVĢ skolotājas apmeklēs profesionālās pilnveides kursus ārzemēs un trīs skolotājas dosies darba ēnošanas mobilitātē uz skolu Francijā, kuras pedagogi maijā ēnoja Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas vēstures, ģeogrāfijas un angļu valodas skolotājas.

JEPVĢ KA1 mobilitātes dalībniece Anna Verza informē, ka no 20. līdz 26. augustam apmeklēja profesionālās pilnveides kursus “Tehnoloģijas un mediji izglītībā” (Technology and Media in Education), kuri notika Terseiras salā, Portugālei piederošā Azoru salu arhipelāgā. Kopā ar viņu grupā bija skolotāji no Čehijas, Bulgārijas, Horvātijas un Vācijas. Rīta nodarbībās tika apgūtas video producēšanas un rediģēšanas prasmes, uz projektiem balstītas mācību aplikācijas un to izmantošana, interneta rīki/aplikācijas mācību procesa dažādošanai stundās, aplikācijas/rīki sadarbības veicināšanai stāstniecībā. Kursu programma bija sastādīta tā, lai pēc nodarbībām būtu arī laiks iepazīt salas ģeogrāfiju, vēsturi, tradīcijas, kultūru, nacionālo virtuvi un dzīvesveidu. Pēcpusdienā, atbilstoši savām interesēm, bija iespēja doties pārgājienos pa salu, apmeklēt vīna darītavas un iepazīt vīnogu audzēšanas procesu, paviesoties pie banānu un kafijas plantāciju īpašniekiem, doties uz kādu citu salu, apmeklēt vulkāna krāteri, klausīties fado un, protams, izbaudīt ārkārtīgi plašo dažādu ūdens aktivitāšu piedāvājumu: peldēšanu gan okeānā, gan īpaši veidotajos dabiskajos baseinos, braukšanu ar kanoe, niršanu ar akvalangu un peldēšanu kopā ar delfīniem, vaļu vērošanu okeānā, vēršu skriešanas sacensības, vai vienkārši ekskursijas pa salu izbaudīšanu un citas aktivitātes. Salā ir ļoti laba infrastruktūra un daudzveidīgs pasākumu piedāvājums dažādām interesēm.

Kursos bija iespēja ne tikai apgūt jaunas zināšanas un prasmes, paplašināt savu redzesloku, bet arī prezentēt savu skolu, valsti, satikties un veidot jaunus sadarbības kontaktus.

Informāciju sagatavoja

JEPVĢ KA1 mobilitātes dalībniece
Anna Verza