Muzejos Kultūrā Iedzīvotājiem

10. septembrī plkst. 12.00 Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Aizkalne, Aizkalnes pagasts, Preiļu novads) notiks Dzejas dienu pasākums, kurā viesosies dzejniece Ineta Atpile-Jugane un mūziķis Ingars Gusāns.

Ineta Atpile-Jugane ir dzejniece, scenāriste, dziesmu autore, Latvijas Rakstnieku savienības biedre. Strādā Latgales kultūrvēstures muzejā kā direktores vietniece zinātniskajā darbā.

Inetas Atpiles-Juganes pirmā dzejas publikācija ir dzejoļu kopa Rēzeknes Augstskolas jauno autoru kopkrājumā “Emociju šķērēs” (1998). Iznākuši pieci dzejas krājumi, jaunākais no tiem – “Lobuo i nalobuo” (2019). Rēzeknes novada vokālās studijas “Skonai” dzejas uzveduma “Dasadūrt dabasim” dzejas un dziesmu tekstu autore (2014). 2014. gadā saņēmusi Latgales kultūras gada balvu “Boņuks 2013” nominācijā “Lobuokuo dzeja”. Inetas dzejoļi ir ļoti muzikāli, tāpēc tie vairākkārt ieskaņoti dziesmās dažādu mūziķu un grupu izpildījumā. Viņa darbojas Latgolys entuziastu grupas “Biļdis” radošajā komandā un ir scenārija līdzautore filmai “Vīna vosora deļ vysu” (2012), scenārija autore īsfilmai “Muola varā” (2013).

Ingars Gusāns ir latviešu rokmūziķis, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Sovvaļnīks. Ģitārists grupā “Borowa MC”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātes viesdocents.

Ar grupu “Borowa MC”, kura izpilda dziesmas latgaliski, izdevis trīs albumus. Arī kā solo mākslinieks Sovvaļnīks izdevis trīs albumus, jaunākais no tiem: “Napaseitynuots” (2016). Komponists bērnu dziesmām vokālās grupas “Skonai” albumam “Rūtaļa” (2017) un dokumentālajai filmai “Laiku i myuža roksti”, kas veltīta A. Rupaiņa dzīvesgājumam (2012). Albumi, dziesmas, klipi ir bijuši izvirzīti un ieguvuši balvas Latvijas Mūzikas gada balvā un Latgales kultūras gada balvā “Boņuks”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Skolēnu grupām obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: +371 29427554, +371 29487589 vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

Vairāk informācijas: Solvita Kleinarte,

tālr.: +371 29487589, e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Informāciju izplata:

Zane Grudule
Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste
Kaļķu iela 24, Rīga, LV-1050