Valstī Autoceļi

30. decembra pusdienlaikā ap plkst. 12.30 daudzviet līst, arī sasalstošs lietus, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 79 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības. Patlaban īpaši apgrūtināta braukšana ir pa reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem Rēzeknes apkārtnē.

Dodoties svētku brīvdienās no pilsētām uz laukiem, autovadītājiem jārēķinās, ka atkušņa un nokrišņu dēļ grants ceļi, kurus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu, visā valsts teritorijā saglabāsies ļoti slideni. Aicinām izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu. Ļoti uzmanīgiem šādos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Grants ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievošana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. Tiem, kuri ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko transporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm.

Ceļiem ar grants segumu lielākoties ir C uzturēšanas klase, un MK noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus. VSIA Latvijas Valsts ceļi reģionālās nodaļas pastāvīgi seko līdzi grants autoceļu stāvoklim un atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasei veiktajiem uzturēšanas darbiem. Ņemot vērā pašvaldības lūgumu, LVC reģionālā nodaļa var uzdot ceļu uzturētājiem veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos. Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanu ziemā.

Prognozes liecina, atkusnis un lietus turpināsies arī pēc gadu mijas. Temperatūrai ilgstoši saglabājoties virs nulles, pakāpeniski atkusīs ceļa virskārta un var iestāties šķīdonis.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni +371 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Informāciju sagatavoja

VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs