Preiļu novadā Muzejos

Uz šī gada sākumu Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs ir sagatavojis Atmodas laikam veltītu āra izstādi “Es Atmodā. 1987-1991”. Diemžēl stingro epidemioloģisko drošības prasību dēļ izstādi atklāt Barikāžu atceres gadadienā nebija iespējas, tāpēc tā kļūs pieejama skatītājiem no 25. februāra un tiks izvietota Raiņa bulvārī pretī Kultūras namam.

Izstāde koncentrē uzmanību tieši uz Preiļu cilvēkiem, jo Latvijas neatkarību 1980. gadu beigās un 1990. gadu sākumā, līdzīgi kā Neatkarības kara laikā, izcīnīja pati tauta. Arī Preiļos aktīvi darbojās Latvijas Tautas fronte, tika rīkoti dažādi pasākumi, norisa asa polemika vietējā presē, diskusijas, aktīva rīcība pirms vēlēšanām. Un tas viss ar skaidru un mērķtiecīgu virzību pretim mērķim – Latvijas valstiskuma atjaunošanai ārpus PSRS.

Izstādes atklāšana paredzēta 25. februārī, jo šajā datumā pirms 32 gadiem notika preiliešiem ļoti nozīmīgs un saviļņojošs pasākums – Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga pacelšana virs grāmatu nama “Latgale”! Šajā pasākumā piedalījās īpaši liels cilvēku skaits un tas bija spilgti simbolisks mirklis, kas deva cerību arī uz Latvijas neatkarības atgūšanu.

Apskatot izstādi, aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus!

Informāciju sagatavoja 

Ilona Vilcāne
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste vēstures jautājumos