Sportā

2. jūnijā Preiļos no Francijas ieceļoja kārtslēkšanas sektors un nākamajā dienā jau jaunajiem sportistiem notika pirmais treniņš. Līdz šim mūsu sportisti mēroja tālus ceļus, lai varētu trenēties kārtslēkšanā.

Preiļu novads var lepoties par saviem sportistiem kārtslēkšanā. 12. pozīcija starp Latvijas visu laiku labākajiem kārtslēcējiem, ar rezultātu 5m 05cm, pieder Rūdolfam Vucānam. Var piebilst, ka Latvijā uz šo brīdī tikai 14 sportisti, kuri pārvārējuši kārtslēkšanas latiņu augstāk par 5m robežu. Ronaldam Vucānam – 4m 90cm, Vitālijam Jekimovam – 4m 20 cm. Latvijas rekords kārtslēkšanā pieder Aleksandram Obižajevam ar rezultātu 5m 80 cm, Pasaules rekords telpās – 6m 18 cm Armandam Duplantisam no Zviedrijas, kurš ir uzstādīts 2020. gadā.

Kārtslēkšana ir arī viena no vīriešu 10-cīņas un 7-cīņas (telpās) disciplīnām. Un šeit mēs varam lepoties par Preiļu sportistiem – daudzcīņniekiem – Ārijam Vucānam – 4m 30 cm, Rihardam Kotānam un Edgaram Mukānam – 4m 20cm.

Pēdējos divus gadus sporta skolas audzēkņi Andis Briška, Māris Ceplis, Ņikita Baikovs, Arturs Valters, Ervīns Brakovskis, Raitis Danilovs trenējas un startē daudzcīņās, kuriem kārtslēkšanas pamatus māca treneris Ronalds Vucāns.

Paldies Preiļu novada domei, domes deputātiem par tik ilgi gaidīto kārtslēkšanas sektoru!

Cerams, ka tuvākajos gados mēs varēsim lepoties ar mūsu kārtslēcējiem dažādās vecuma grupās!

Viktorija Neištadte,
Preiļu novada BJSS metodiķe