Uzņēmējdarbībā Valstī Iedzīvotājiem
 “APF Holdings” investēs vairāk nekā 20 milj. eiro darbības izvēršanai Preiļos un Alūksnē

Akciju sabiedrība “APF Holdings”, kas ir uzņēmumu grupa, ietverot vienu no lielākajiem putnkopības un olu ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA “Alūksnes putnu ferma” un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmumu SIA “Preiļu putni”, 2024. gadā iecerējis vēl plašāk izvērst savu darbību Latgales novadā un uzsākt cāļu audzēšanu Preiļos. Uzņēmums pilsētā plāno uzbūvēt jaunu, modernas putnkopības standartiem atbilstošu fermu, kurā mitināsies tikko no olām izperēti cāļi līdz 14-16 nedēļu sasniegšanai. Būvdarbu uzsākšana Preiļos ir paredzēta jau nākamgad, un, tiem noslēdzoties 2025. gadā, iecerēts radīt 13 jaunas darba vietas.

“Lepojamies, ka mūsu uzņēmums ir ar dziļām saknēm Latgalē, kas, pateicoties jaunajai putnu audzēšanas fermai Preiļos, kļūs vēl plašākas, palīdzot šim skaistajam Latvijas reģionam augt un attīstīties. Šobrīd esam uzsākuši nepieciešamos procesus, pārrunas ar potenciālajiem sadarbības partneriem un finansējuma piesaistīšanu, lai radītu ilgtspējīgu un videi draudzīgu fermu, iedvesmojoties no labākajiem pasaules piemēriem. Esam pārliecināti, ka Preiļu iedzīvotāji novērtēs uzņēmuma centienus pilsētā atklāt ilgtspējīgu, videi draudzīgu un drošu fermu. Turklāt esam atvērti ciešai sadarbībai ar Preiļu novada pašvaldību, un plānojam organizēt iniciatīvas grupai braucienu uz līdzīgu ražotni Polijā, lai parādītu tās ieguvumus un kliedētu šaubas par ietekmi uz apkārtējo vidi. Jaunās fermas būvniecībā Preiļos īpašu uzmanību pievērsīsim gan putnu labturības principiem – vistas augs brīvi kustoties, gan arī ētiskai un videi draudzīgai saimniekošanai, ” komentē Hermanis Dovgijs, “APF Holdings” valdes loceklis.

“APF Holdings” projektu paredzēts īstenot sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību un ar ES fondu palīdzību. Jaunā cālēnu ferma tiks būvēta iepriekš novārtā atstāta teritorijā, kurā kādreiz atradās purvs un atkritumu izgāztuve, bet šobrīd šī vieta tiek attīstīta cāļu audzēšanas saimniecības vajadzībām. Pašreiz ir jau izbūvēti pievadceļi, kam blakus tiek celta saimniecība, norisinās ietekmes uz vidi izvērtējuma process un jaunās fermas iekārtu izvēle.

“APF Holdings”, kurā ietilpst SIA “Alūksnes putnu ferma” un SIA “Preiļu putni”, darbības paplašināšanas rezultātā audzētās vistas pēc 14 nedēļas sasniegšanas tiks transportētas uz “Alūksnes putnu fermu”, nodrošinot ētisku olu ražošanu. Plānotās investīcijas ļaus optimizēt un padarīt vēl ilgtspējīgāku ražošanas ciklu uzņēmumā kopumā. Papildu investīcijām Preiļos, 2024. gadā arī Alūksnē ir plānots pilnveidot un būvēt jaunas vistu kūtis, īpaši pārdomājot par labturības jautājumiem, kā arī paplašināt noliktavu un izveidot olu pārstrādes cehu, lai stiprinātu bez-atkritumu ražošanas principu uzņēmumā.

Jau ziņots, ka “APF Holdings šī gada rudenī plāno startēt Baltijas biržā, īstenojot savu akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO jeb Initial Public Offering).


Par “APF Holdings”:

Akciju sabiedrība “APF Holdings” ir Eiropas Savienības specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt mazo, vidējo komersantu izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs” 3.1.1.3. pasākuma “Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos” finansējuma saņēmējs. Uzņēmums aktīvi strādā, lai 2023. gada laikā emitētu akcijas NASDAQ First North Alternatīvajā tirgū. Kopš 2017. gada Alūksnes putnu ferma ir International Egg Commission biedrs, kas apvieno dažādu pasaules valstu ražotājus, bet no 2018. gada Latvijas Olu ražotāju asociācijas biedrs. 2019. gadā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs. 2020. gadā vistu olām “Oluksne” piešķirta “Zaļās karotītes” kvalitātes zīme, savukārt “APF vistu olas M” un "APF vistu olas L” saņēma apbalvojumu “Gada prece 2019”.

Papildu informācijai:

Diliara Valitova,
“APF Holdings” korporatīvās komunikācijas un ilgtspējīgas attīstības vadītāja,
Tālrunis +371 22329858,

E-pasta adrese diliara.valitova@apfholdings.lv,
Mājaslapa: www.apfholdings.lv.