Veselība Iedzīvotājiem

Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir sagatavojusi vizuālu apkopojumu par drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, kas ir spēkā no 7. aprīļa. Lai arī 6. aprīlis ir pēdējā ārkārtējās situācijas diena, lielākā daļa pasākumu saglabāsies arī turpmāk – epidemiologi un veselības nozares eksperti Covid-19 izplatības samazināšanos vērtē ar lielu piesardzību un aicina ikvienu ievērot noteikumus rūpēs par savu un sabiedrības veselību. Būtiskākās izmaiņas drošības pasākumos skar mācību procesu un tirdzniecību.

Valsts kanceleja, uzturot vienoto oficiālo tīmekļvietni covid19.gov.lv, atbilstoši Ministru kabineta lēmumiem regulāri aktualizē informāciju par Covid-19 ierobežošanai nepieciešamajiem drošības mēriem un sadzīvē ikdienā ievērojamajiem principiem.

Kopsavilkums par aktuālajām normām, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, lai kopīgi mazinātu Covid-19 izplatību ir pieejams:

No trešdienas, 7. aprīļa, Latvijā vairs nav spēkā Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Taču arī no 7. aprīļa spēkā saglabājas vairums līdzšinējo drošības pasākumu. Tie ir uzskaitīti MK noteikumos Nr. 360 Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.