Sportā

Pirmajās Lieldienās Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvalde visus aicināja svinēt svētkus Jasmuižā. Kultūras programmu kuplināja arī sportiskā aktivitāte – kross pa Aizkalnes ielām. Kross notika otro gadu pēc kārtas un izskatās, ka ir ieņēmis savu vietu dalībnieku Lieldienu pasākumu sarakstā. Šogad nemainīgi bija tikai tienešu brigāde un distance - 1500 m, viss pārējās tika uzlabots.

  • Pirmkārt, dalībnieku skaits. Uz starta līnijas stājās 73 dalībnieki, kas ir par 17 vairāk nekā 2022. gadā.  
  • Otrkārt, dalībnieku ģeogrāfija kļuva plašāka. Distancē cīnījās pārstāvji no Preiļu, Ādažu, Rīgas, Valmieras, Limbažu, Augšdaugavas, Jēkabpils, Krāslavas, Mārupes, Līvānu un Ogres novadiem.
  • Treškārt, distances rekordi  tika uzlaboti visās vecumu grupās. Kā ātrākais skrējējs starp vīriešiem tika sumināts Nikita Baikovs (Preiļi) 4:37,6. Sieviešu kārtā atkārtoti ātrākā bija Natālija Krupina (Preiļi) ar rezultātu 5:15,8. Vidējā grupā Elīna Buķe (Preiļi) ar rezultātu 5:42,2 nosargāja savu uzvarētājas titulu, jo arī viņa atkātoti tika pie pirmās vietas medaļas. Vidējās grupas rekordists Dominiks Kusiņš (Preiļi) uzrādīja rezultātu 5:06,3. Jaunākās grupas pārstāvji bija pirmsskolas vecumā. Uzvaru svinēja Pēteris Krūmiņš (Rīga) 6:58,2 un Paula Vaivode (Ādaži) 7:02,0. Ir lielas aizdomas, ka abi skrējēji ir ar saknēm no Latgales.

Prieks par novadniekiem, kuri paturēja novada vārdu starp rekordistiem. Paldies Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvaldei par produktīvu sadarbību un pasākuma dalībniekiem par uzticību un skaistu sniegumu.

Preiļu novadā krosu sezona ir atklāta. Tiekamies citos pasākumos!

Informāciju sagatavoja

Preiļu novada BJSS pieaugušo pasākumu organizatore
Mārīte Pokšāne