Labklājības pārvaldē

Vārkavas pagasta Vārkavā mežu un pļavu ielokā savas dienas vada sociālā aprūpes centra „Vārkava” 43 iemītnieku saime. Par senioru labsajūtu tiek gādāts gan svētkos, gan ikdienā.

Līdz ar cīruļu treļļiem un ābeļu ziediem aizvadīts rosīgs pavasaris un darbīga vasara. Nosvinēti Vasarsvētki, piedaloties Svētajā misē un  ieklausoties Dieva vārdā kopā ar Preiļu Romas katoļu draudzes dekānu J.Stepiņu. Mātes dienas koncertu ieskandināja, izdziedāja un dzejoļos noskaitīja PII “Cimdiņš” bērni un Vārkavas vidusskolas skolēni.  Ar lielu prieku klausījāmies vokālo ansambli “Kaļinuška”, kuram līdzi dziedājām sirdij tuvas un mīļas dziesmas no senioru jaunības un spēka gadiem. Visčaklākie un visatvērtākie mākslinieki, kas labprāt viesojas pie senioriem ir vārkavieši – SVA “Melodīvas”, folkloras kopa “Dzeipurs”, deju kopas “Odziņa ” un “Dzīves virpulī”.

Un tad pļavās saplauka pīpenes, zilie zvaniņi, kas ieskandināja Līgo dienu un ar ugunskuru liesmām un dziesmām tika pavadīti Jāņi. Īpašu pārsteigumu sagādāja Saunas pagasta folkloras kopa “Naktineica”, kas kopā ar pirmsskolas bērniem ielīgoja Jāņa dienu un izdancoja dančus. Lielu prieku sagādāja dzīvā uguns, pie kuras varēja sasildīt rokas un arī kādu vientuļu sirdi.

Arī ikdiena SAC “Vārkava” paiet darbīgi.  Visi, kas var un spēj, pulcējamies pagalmā, bet sliktos laika apstākļos – aktu zālē, lai ar vingrojumiem možumam un labsajūtai sveicinātu sauli un jauko dienu, ko esam sagaidījuši. Centra vestibilā sociālā rehabilitētāja vadībā notiek prātu un intelektu veicinošas viktorīnas spēles, nodarbināti tiek arī pirksti mākslas terapijas nodarbībās. Sadarbībā ar ģimenes ārstiem ikdienas veselības stāvokli uzrauga un monitorē medicīnas darbinieks.

Īpašs izaicinājums šovasar senioriem bija došanās ekskursijā, kurā varēja apmeklēt romantisko Vecvārkavas pili, apskatīt Dubnas palienu pļavu un lūkoties rāmajā upes plūdumā, lai pēc tam dotos apskatīt lielo Nīcgales akmeni un ieturēt piknika maltīti.

Vasara ir saules, prieka un ciemiņu laiks. Dienas ir garas un siltas, bet īpaši liels prieks saskatāms senioru acīs, kad ciemos tiek sagaidīti savi piederīgie, prieka asaras tādās reizēs netiek valdītas. Pie SAC “Vārkava” var pavadīt sirsnīgas sarunas priežu ielokā lapenes ēnā, ir arī iespēja lēnām pastaigām pa stadionu, kur raisās īpaši sirsnīgas un mīļas sarunas starp staigātājiem. Teritorija pie SAC “Vārkava” ir ļoti liela un sakopta. Šajā vasarā pirmo reizi  SAC “Vārkava” piedalījās Preiļu novada pašvaldības organizētajā konkursā  un saņēma diplomu “Sakoptākais īpašums Preiļu novadā 2022. gadā”.

Jau sārtojas pīlādžu ogas un dārzos ienākas bagātīga raža. Sakām sirsnīgu paldies mūsu novada iedzīvotājiem, kas dalās savā priekā par izaudzēto un dāvā aprūpes centram sarūpēto. Augusta noslēgumā pie senioriem viesojās jestrie dejotāji no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas – deju kopa “Dancari” un vadītāja I.Broka. Par jokpilnu atmosfēru gādāja Kultūras centra darbiniece Ināra Urča un dziesmas izdziedāja Jānis Zieds-Ziediņš.

Līdz ar dzērvju kāšiem projām aizsteidzas vasara un pie durvīm klauvē krāsainais lapkritis, un tad drīzi vien būs jāmeklē silti cimdi un zeķes, lai nesalst. Skanēs Ziemassvētku zvani un ieskandinās ceļu jaunam kalendāra gadam, bet svarīgākais, lai nesalst senioru sirdis, kas gaida ik dienu, ik mirkli ciemos savus tuviniekus.

SAC Vārkava darbinieki senioriem nodrošinās kvalitatīvu aprūpi, medicīnisko uzraudzību, siltu ēdienu, tīras drēbes un gultas, saturīgi varēs pavadīt brīvo laiku, bet svarīgākais, lai par sirmgalvjiem neaizmirst paši tuvākie un piederīgie, tad visaukstākā ziema neliksies tik auksta un nākošais pavasaris vairs nebūs tik tālu.

Laipni lūgti ciemos pie piederīgajiem,
SAC Vārkava

#foogallery-gallery-233334.fg-justified .fg-item{margin-right:6px;margin-bottom:6px;}#foogallery-gallery-233334.fg-justified .fg-image{height:140px;}