Pagastos

2022. gada 20. decembrī plkst. 10.oo Vārkavas tautas namā Preiļu Labklājības pārvaldes Sociālā dienesta Vārkavas paku izdales punkts kopīgi ar “Ģimenes palīdzības centru “Ligzda”” sadarbībā ar Eiropas atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām organizēja papildpasākumu – radošo filcēšanas darbnīcu “Dāvanas Ziemassvētkiem”.

Radošās darbnīcas vadīja Inta Reča, kura vispirms iepazīstināja ar saviem filca darbiem: filca mājas čībām, velteņiem, piespraužamām brošām, pastāstīja, cik katrs darbiņš ir prasījis laiku. Pastāstīja, ka filcēšanas tehniku var iedalīt 3 veidos – sausā filcēšana, slapjā filcēšana un nuno filcēšana. Filcēšanai ir nepieciešams dabīgs materiāls – aitas vilna, speciālas adatas, švammīte. Lai ietaupītu naudu dārgās rotās, pašas varam izgatavot tās savām rokām. Pēdējā laikā ļoti populāra ir filcēšana, tāpēc arī mēs nolēmām iepazīties ar filcēšanas pamatiem un izfilcēt brošas.

Filcēšana ir vilnas velēšana, bakstīšana jeb priekšmetu gatavošana no vilnas. Ir iespējams uzmeistarot rotaslietas, apģērbu, rotaļlietas, dizaina priekšmetus un daudz ko citu, tikai jāļauj vaļa fantāzijai.

Mēs izmantojām slapjo filcēšanu, no vilnas izveidojām vēlamo formu, izmērcējām siltā ziepju ūdenī un ar rokām spaidījām un mīcījām, līdz tika sasniegts vēlamais rezultāts. Filcējot katrs savu rotu, sapratām, kāpēc veikalos vai tirdziņos nopērkamās filca lietas ir tik dārgas. Tas ir smags roku darbs un darbietilpīgs, bet rezultāts bija patīkams.

Papildpasākumā piedalījās 17 personas, no kurām 6 bija mūsu klienti. Nobeigumā visi baudījām tēju un kafiju ar piparkūkām. Viens otram novēlējām priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu.

Apmeklētāji izteica vēmi organizēt radošās darbnīcas ar vadītāju Intu Reču un turpināt izglītoties filcēšanā un citos radošos pasākumos, kur notiek pašu līdzdarbība.

Informāciju sagatavojusi

Vārkavas paku izdales punkta atbildīgā persona
Lucija Armane