Šī gada 9. augustā plkst. 15.00 Preiļu parka Ādama un Ievas saliņas estrādē izskanēs Lietuvas klezmeru “Rakija Klezmer Orkestar” (Viļņa) koncerts “Cerību sala”.

“Rakija Klezmer Orkestar” spēlē tradicionālo ebreju mūziku, taču vienlaikus grupa ir izkopusi savu stilu, kurā ieskanas arī Balkānu un modernie ritmi. 2018. gadā iznāca grupas debijas albums, kas apkopo pamatā jautru mūziku, kas tā vien aicina uzdejot.

Par klezmeriem tika dēvēti svētku muzikanti, kas visbiežāk spēlēja kāzās, kā arī citos tradicionālajos ebreju svētkos. Lietuvā dzīvojušo ebreju tradicionālās mūzikas ieraksti gandrīz nav saglabājušies, tāpēc grupa vāc unikālus materiālus no dažādiem arhīviem, apciemo Lietuvas ebreju kopienas, tādējādi cenšoties atdzīvināt un aranžēt mūziku, kas kādreiz ir skanējusi pilsētu un miestiņu ielās, laukumos un namos.

Šogad Preiļu parka Ādama un Ievas saliņas estrādē ieskanēsies ritmi, kuriem līdzīgi savulaik, līdz 2. pasaules kara traģiskajiem notikumiem, skanēja arī Preiļos – kāzās, tirgus dienās un citos svētkos!

Orķestrī muzicē:

Darius Bagdonavičius – akordeons, vokāls
Harolds Parulis – klarnete
Skirmantas Rumševičus – trompete
Povilas Jurkša – trombons
Mikas Kurtinaitis – bungas
Simonas Kaupinis – tūba

Ieeja bez maksas.

www.youtube.com/watch?v=RwCcBNxjNWw

Vairāk informācijas:

www.facebook.com/RakijaKlezmerOrkestar/

Koncertu rīko Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs ikgadējā Holokausta upuru piemiņas pasākuma ietvaros, kas sāksies plkst. 13.00 ekspozīcijā “Muzeja stāsti Latvijai”, kur pirmo reizi būs apskatāmas 1941. gada vasarā nogalināto ebreju tautības preiliešu materiālās liecības, kas tika atrastas 2018. gada rudenī Preiļu nomalē, biedrībai “Preiļu memoriāls” veicot nošaušanas vietu lokalizēšanas darbus. Turpinājumā plkst. 14.00 – piemiņas brīdis Holokausta upuru memoriālā Cēsu ielā.

Pasākuma norises laikā aicinām ievērot valsts noteiktos drošības pasākumus. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Vilcāne,
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste vēstures jautājumos