Iedzīvotājiem

8. septembrī Re:TV kanāla virszemes apraidē pl. 18:30, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl. 20:00 būs skatāms pirmais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

Tas būs veltīts Latgales reģiona skaistākajiem ezeriem un to lielākajai bagātībai – zivīm. Tā laikā kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vecāko speciālistu Daini Tuču dosimies reidā pa Soloju ezeru un noskaidrosim, kādi ir būtiskākie maluzvejnieku pārkāpumi, kā arī, kas tiek darīts, lai tos novērstu un, kādi ir noteikumi, ko katram zvejas un dabas cienītājam būtu jāievēro. Tāpat arī dosimies zvejā kopā ar biedrības “Rāznas ezers – cilvēkam un dabai” pārstāvjiem, viņi nesen Rāznas ezerā ielaida zušu mazuļus, bet attālināti par zivju resursiem un pētījumiem informēs zinātniskā institūta “BIOR” vadošā pētniece Ruta Medne.

Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījums, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību, piemēram, nākamajā raidījumā oktobrī varēs uzzināt vairāk par ģeovietām, jo īpaši Latvijas ģeovietu 2020 – Rundānu Valna dūbi un tai veltītajiem pasākumiem.

Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz e-pasta adresi lrt.zinas@inbox.lv iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par Latgales ezeros notiekošo: gan atskaites par atpūtu kopā ar ģimeni, novērotos pārkāpumus u.tml.

Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā www.xtv.lv/.

Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla RīgaTV 24 studijā Rīgā 29. septembrī.

Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.

Ausma Sprukte,
LRT žurnāliste
e-pasts: a.sprukte@inbox.lv