Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls

Visiem pieaugušajiem, senioriem un bērniem ir ieteicams veikt regulāras fiziskās aktivitātes. Fiziskās aktivitātes sniedz iespēju gūt jaunu pieredzi un pilnveidot prasmes, uzlabot fizisko un psihisko veselību. Tas ir arī labs veids kā atpūsties, baudīt draugu vai ģimenes kompāniju un uzlabot pašsajūtu!  

Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas funkcionālo stāvokli, miega kvalitāti, vielmaiņu, pareizas stājas veidošanos, vispārējo fizisko sagatavotību, kā arī sniedz virkni citu pozitīvu ieguvumu veselībai. Katra fiziskā aktivitāte ir ieguvums veselībai – galvenais ir kustēties

Katru gadu 23. septembrī 22 valstīs norisinās Eiropas mēroga kampaņa #BEACTIVEDAY. Tā ir kampaņa, kas izceļ fitnesa un fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā, organizējot bezmaksas aktīva dzīvesveida pasākumus, kas norisinās sporta un fitnesa klubos, sporta organizācijās, fitnesa studijās, parkos, pilsētu pasākumos, ielās, mācību iestādēs, un kur cilvēki tiek mudināti pievērsties aktīvākam dzīvesveidam.  

Kādēļ piedalīties #BEACTIVEDAY

  1. Iepazīsti daudzveidīgo un krāšņo sporta un fitnesa pasauli savā tuvākajā apkārtnē BEZ maksas
  2. Atklāj sporta, fitnesa un aktīva dzīvesveida pozitīvo ietekmi uz savu ikdienas dzīvi. 
  3. Uzlabo savu veselību un dzīves kvalitāti, izkopjot veselīga un aktīva dzīvesveida paradumus. 
  4. Sportojot kopā ar bērniem, vecākiem, vecvecākiem, uzlabo attiecības ar saviem tuviniekiem un gūsti jaunas pieredzes brīvā laika pavadīšanai. 

Kā piedalīties? 

  1. Meklē sev tuvāko treniņa vietu šeit!
  2. Paņem līdzi sporta tērpu, ērtus apavus un dzeramo ūdeni.
  3. Nāc 23. septembrī uz treniņu un piedalies! 

Plašāk par #BEACTIVEDAY norisi, dalību tajā un citiem noderīgiem materiāliem var uzzināt šeit! 

Ieskatieties arī SPKC izstrādātajos infomateriālos un uzziniet vairāk par fiziskajām aktivitātēm, to rekomendējamo apjomu un ilgumu ikdienā, daudzveidību un pozitīvo ietekmi uz veselību: 

Informāciju sagatavoja

Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls