2014. gada jūnijā beigās Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs saņēma ļoti vērtīgu dāvinājumu no Pīgožņu dzimtas, mākslinieka Jāzepa Pīgožņa lietotās mantas. Šie muzejiskie priekšmeti ļauj iepazīt mākslinieku dažādās šķautnēs. Redzēt viņa profesionālo un savdabīgo talantu, nenogurstošo darba sparu, viņa pedantismu un arī viņa atbildību pret valsi, sabiedrību, cilvēkiem un ģimeni.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājumā bija četras Jāzepa Pīgožņa gleznas. Šis dāvinājums papildināja krājumu gan ar gleznām, gan arī ar gleznošanas piederumiem: molbertu, paletēm, krāsu kastēm, otiņām u.c., kā arī  dokumentiem, rokrakstiem un grāmatu ilustrācijām. Ievērības cienīgi ir arī Otrajā pasaules karā no avarējušas lidmašīnas alumīnija daļām gatavotie galda piederumi. Ļoti vērtīgs ir Jāzepa Pīgožņa etnogrāfiskais skapītis, ko viņš savulaik pārvedis uz Rīgu, no tēva mājām –  Odumānos, Ružinas pagastā, Rēzeknes apriņķī. Kopumā muzejs ir papildinājis krājumu par 215 vienībām.

2014. gada 8. maijā Silajāņu keramiķim Polikarpam Čerņavskim apritētu 90. gadi. Šai jubilejai par godu Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs veido jaunu ekspozīciju „Mūžs virpas apļots”.

Pateicamies Valentīnai Caicai, Polikarpa Čerņavska meitai, kura šim notikumam par godu uzdāvināja muzejam ļoti vērtīgus keramikas darbus, personīgās Polikarpa Čerņavska mantas un unikālu svečturi 19 svecēm, ko darinājis viņas tēvs 1980-to gadu beigās Preiļos, savā darbnīcā. Šis svečturis eksponēts 2000. gadā Raiņa literatūras un mākslas vēstures muzeja vērienīgajā izstādē „Latgales svečturis 2000”, kur izpelnījies vispārēju apmeklētāju atzinību.