Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls

Ik gadu 15. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules roku mazgāšanas diena, kuras mērķis ir sabiedrībā aktualizēt regulāras un pareizas roku higiēnas, t. sk. roku mazgāšanas ar ziepēm, nozīmi.  

Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs pasākums vairāku infekcijas slimību, t. sk. augšējo elpceļu un akūto zarnu infekciju (izpaužas kā caureja un vemšana), profilaksei. Ikdienā patogēnie jeb sliktie mikroorganismi ar nemazgātām rokām var tikt pārnesti uz dažādiem priekšmetiem un virsmām, piemēram, durvju rokturiem, telefonu, ēdienu, lifta pogām u.c. un, pieskaroties acīm, degunam, mutei vai ēdot ar nemazgātām rokām piesārņotu pārtiku, var nokļūt cilvēka organismā, izraisot dažādas saslimšanas, tādēļ ir svarīgi regulāri mazgāt rokas. 

Šogad, lai atzīmētu Pasaules roku mazgāšanas dienu, SPKC speciālisti ir izstrādājuši pašpārbaudes testu par roku mazgāšanu. 

Vairāk informācijas par roku higiēnu iespējams uzzināt šeit.  

Aicinām iepazīties arī ar citiem SPKC izstrādātajiem materiāliem par roku higiēnu:  

Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties ŠEIT.      

Materiālus, pie kuriem ir atzīme "Pieejams drukātā formātā" var saņemt drukātā formātā bez maksas Rīgā, Duntes ielā 22, k-5, iepriekš aizpildot pieteikuma veidlapu, kas atrodama ŠEIT.

Informāciju sagatavoja

Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls