Sportā

22. jūnijā Preiļu pilsētas stadionā tikās visu paaudžu sportisti. Tāda iespēja vecmeistariem tika organizēta jau 14. gadu pēc kārtas, bet jauniešiem un pieaugušajiem – otro.

Šoreiz vieglatlētikas sektoros tikās ap 60 vecmeistariem (30+), 160 pieaugušajiem (2007. dz. g. un vecāki) un jauniešiem (2008. dz. g. un jaunāki). Dalībnieki pārstāvēja visus Latvijas vēsturiskos novadus. Protams, atsevišķs prieks ir par mūsu novadnieku aktīvo dalību. Pieaugušo konkurencē bija bauda vērot Kārļa Sondora 110 m barjerskrējienu (15,31 sek.). Tika uzrādīts rezultāts, kas atbilst I pieaugušo sporta klasei. Vēl ar augstvērtīgiem rezultātiem II pieaugušo sporta klases līmenī var lepoties Markuss Soms un Matīss Sparāns – augstlēkšanā (1,80 cm). III pieaugušo sporta klasi tāllēkšanā sasniedza Mārtiņš Matisāns (5,76 cm), Edvards Brakovskis (5,55 cm); augstlēkšanā - Guntis Sparāns (1,70 cm); 100 m skriešanā - Dominiks Kusiņš (12,44 sek.), Markuss Soms (12,51 sek.), Mārtiņš Matisāns (12,13 sek.) un Ērika Some (14,48 sek.); 200 m skriešanā - Rinalds Bogotais (25,50 sek.), Edgars Simanovičs (25,56 sek.), Mārtiņš Matisāns (24,66 sek.), Roberts Gžibovskis (25,64 sek.) un Deniss Dronovs (25,92 sek.). Lieki piebilst, ka šo rezultātu īpašnieki bija galvenie pretendenti uz medaļām. Ne tik augstvērtīgi, bet taktiski gudri uz pjedestāla pirmā pakāpiena izdevās kāpt soļotājam Braienam Multiņam (3000 m/soļ - 17 min. 19,76 sek.) un lodes grūdējam Dainim Strodam (4 kg - 12,77 m). Vecmeistari iedvesmoja un audzināja jaunatni ar savu sniegumu: Olga Borisova augstlēkšanā izcīnīja otro vietu, Feoktists Pušņakovs 400 m skrējienā izcīnīja trešo vietu, Aivars Žugris 1500 m skriešanā - 4. vietu., Aivars Podskočijs 100 m - 5. vietu un Pēteris Rožinskis gan 100 m, gan 400 m distancēs ierindojās 7. vietā.

Kad pilsētas ielās skanēja zāļu tirgotāju balsis, uz stadiona virmoja cīņas, prieka un gandarījuma skaņas. Leonīds Valdonis iepazīstināja ar izcilākiem sportistiem, Edgars Vaivods ar šāvienu ļāva tiem uzsākt cīņu uz skriešanas celiņa, Mārīte Pokšāne un Mārīte Vilcāne sekoja darbam tāllēkšanas, augstlēkšanas, lodes grūšanas, šķēpa un diska mešanas sektoros, Viktorija Neištadte un Māris Grigalis apkopoja rezultātus un nosauca uzvarētājus. Uz pjedestāla stāvošie vecmeistari tika apbalvoti ar A/S “Preiļu siers” ripuļiem, bet jaunatnei kaklos kāra svētku medaļas. Ar vainagiem no Līvānu ozola lapām un Silajāņu māla krūzēm no Raivo Andersona īpaši sumināti tika astoņi Jāni, kā arī divi šīs dienas jubilāri. Diemžēl šogad starp dalībniekiem nebija nevienas Līgas. Ceram, ka nākošgad saulgriežos mums kāda Līga piebiedrosies! Paldies Preiļu un Līvānu novadu pašvaldību darbiniekiem par sadarbību un Preiļu novada BJSS un Līvānu novada sporta skolas lielajiem un mazajiem tiesnešiem par lielisku tiesnešu darbu.

Vecmeistaru rezultāti pieejami ŠEIT.

Pieaugušo un jaunatnes rezultāti pieejami ŠEIT.