1.līga Smiltene-Preiļi, Smiltenē
Jaunumi

Cerēts bija vairāk

Piektdiena, 6. Oktobris 2017

Noslēdzies Latvijas 1.līgas čempionāts sievietēm. Šogad notika sacensības divos posmos - pirmajā 10 komandas viena apļa turnīrā noskaidroja vietu sadalījumu no 1. - 10.vietai, pēc tam komandas sadalījās divās grupās (1. - 5.v.) un (6.-10.v.) un, līdzi ņemot pirmā posma savstarpējos rezultātus, vēlreiz izspēlēja viena apļa turnīru.

Pirms sezonas Preiļu BJSS meiteņu komandas plānos bija cīņa par medaļām. Taču, jau pirmajā mājas spēlē pret Rēzeknes novada komandu parādījās "slimība", kas vilkās līdzi visu sezonas gaitu - nemācēšana realizēt daudzskaitlīgos vārtu gūšanas momentus. Tas arī bija galvenais iemesls kāpēc pazaudējām punktus spēlēs pret Rēzeknes novada BJSS, FK Laidze/Talsu NSS, SK Imanta. Neoptimālais sastāvs (drīzāk subjektīvu iemeslu dēļ) spēlēs pret Rīgas FS un AFA Olaine liedza pacīnīties ar turnīra līdervienībām. Protams, otrā posma spēlēs, "pārbraucām pāri pretiniecēm kā ar ceļa rulli", taču, nepadarīta darba sajūta palika. Nu ko, ziemā būs jāizpilda šādi tādi mājas darbi un nākamsezon viss jāsaliek pa plauktiņiem. Par to, ka meitenes māk spēlēt šaubu nav. Par to liecina kaut vai tas, ka mūsu komandā ir trīs dažādu vecumu Latvijas jaunatnes izlases dalībnieces - WU-19 (Olita Pastare, Karīna Kovaļova), WU-17 (Paula Liniņa), WU-15 (Arta Batarāga) un vesela virkne spēlētāju, kuras  klauvē pie izlašu durvīm.

1.līga

Pārtrūkst uzvaru sērija

Trešdiena, 4. Oktobris 2017

Pirmās līgas čempionāta turpinājumā Preiļu futbolisti aizvadīja trīs spēles un visās piedzīvoja zaudējumus. Spēļu saturs un kvalitāte dažāda, bet iznākums, diemžēl, vienāds.

Preiļi - Valmiera 2:5

16.septembrī savā laukumā uzņēmām turnīra līderus un bijām noskaņoti sagādāt problēmas Virslīgas pretendentiem. Atzīsim, ka ne pārāk veiksmīgi aizvadījām 1.puslaiku, ielaidām divus vārtus un neko īpašu neradījām uzbrukumā. Pārtraukumā tika veikti pārkārtojumi spēlētāju pozīcijās un "spēle aizgāja". Kas zin, kāds varētu būt galarezultāts, ja 2.puslaika vidū, pie rezultāta 2:3, tiesnesis kļūdaini nenoraidītu Preiļu spēlētāju. Netaisnības sajūta tā emocionāli uzlādēja preiliešus, ka arī spēlējot mazākumā laukuma saimniekiem bija pārsvars un pašās spēles beigās ielaistie divi vārti norakstāmi uz aizraušanos uzbrukumā un spēku zudumu.

VIDEO

FOTO

Daugavpils - Preiļi 3:0

Neskatoties uz rezultātu, 23.septembrī Daugavpils stadionā Celtnieks aizvadītā spēle bija viena no kvalitatīvākajām mūsu komandas izpildījumā pēdējā laikā. Jā, pirmā puslaika vidū nesapratās mūsu vārtsargs un aizsargs un nokļuvām zaudētājos ar 0:1. Taču, visu pirmo un otro puslaiku, futbola valodā runājot, "interesantāki" bija preilieši. Pārvarēsim neērtības sajūtu un atkal metīsim akmentiņu tiesnešu dārziņā. Otrā puslaika sākumā daugavpiliešu aizsargs pārtrauca mūsu komandas uzbrukumu ar paņēmienu, kas būtu sodāms ar dzelteno kartiņu (tā viņam būtu otrā). Tiesnesis pārkāpumu pamanīja, bet kartiņu neparādīja. Tāpat tiesneša uzmanības trūkums ļāva daugavpiliešiem kļūdaini izspēlēt soda sitienu kā turpinājumā pretinieku tumšādainais leģionārs guva otros vārtus. Kaut kā pēdējā laikā sakrājusies tiesnešu kļūdu "kritiskā masa", kas liedz mūsu komandai pacīnīties par punktiem.

VIDEO

FOTO

Preiļi - Rēzekne 1:3

Uh, atkal būtu jārunā par tiesāšanas tēmu - ir jautājumi par diviem piešķirtajiem "pendeļiem" uz preiliešu vārtiem un vienu nepiešķirtu uz rēzekniešu vārtiem. Taču, paklusēsim, jo Preiļu komandas spēles kvalitāte todien nebij tā dižākā. Jau pirmajā minūtē izvirzījāmies vadībā, taču, tā arī neuztaustījām spēles pavedienu, kaut gan pēc vārtu gūšanas iespējām bijām pārāki ar 10:7. Taču, rēzeknieši neatļāvās pielaist tik rupjas kļūdas aizsardzībā, kādas izdarīja mūsējie - tā, ka paši vien esam vainīgi.

VIDEO

Sestdien, 14.oktobrī 14.00 aizvadīsim šīs sezonas pēdējo spēli savā laukumā pret FK Progress/AFA Olaine. Pretinieks vēl arvien cīnās par 2.vietu un tiesībām piedalīties pārspēlēs par iekļūšanu Virslīgā. Ļoti gribas gan sabojāt noskaņojumu pretiniekiem, gan iepriecināt mūsu līdzjutējus un uz pozitīvas nots atvadīties līdz nākamajai sezonai.

1.LĪGA

Preilieši jaunatnes izlasēs

Trešdiena, 20. Septembris 2017

Preiļu jaunie futbola censoņi mēģina apliecināt sevi Latvijas jaunatnes izlasēs. Miks Babris Latvijas U-19 izlases sastāvā no 1. - 5.septembrim viesojās Grieķijā, kur aizvadīja divas pārbaudes spēles ar grieķu vienaudžiem - uzvara 2:1 un zaudējums 0:5.

Šī paša vecuma Latvijas meiteņu izlase WU-19 ar Preiļu BJSS audzēknēm Olitu Pastari un Karīnu Kovaļovu sastāvā no 4. - 8.septembrim Gruzijā arī izspēlēja divus mačus - pirmajā latvietes pieveica gruzīnietes ar 2:0, bet otrajā spēlē fiksēts neizšķirts 2:2.

Ghetto football

Visas vasaras garumā reizi nedēļa Grīziņkalnā (un arī citur Latvijā) trijos sporta veidos - basketbolā, futbolā un florbolā organizācija Ghetto Games rīko turnīrus jauniešiem. Neformāla atmosfēra, demokrātiskas attiecības, no šova viedokļa labi parādīts pasākums piesaista puišus un meitenes, tajā skaitā mūspuses jaunekļus, kuri zem Varakļānu karoga demonstrē savas futbola prasmes asfalta laukumos un ir iemantojuši Ghetto Football tehniskākās komandas statusu. Sezonas garumā vinnēts tikai viens posms, toties Superfinālā, kas risinājās 30.augustā izcīnīta uzvara - balvā tiek ekskursija nākamgad uz Krieviju, kur risināsies Pasaules Kausa finālturnīrs. Atzīmēsim arī, ka par SuperFināla MVP tika atzīts Matīss Babris. Vēl komandā spēlēja Renārs Pastars, Rinalds Zeps un Romāns Rožkovskis. SuperFinālā nepiedalījās, bet sezonas gaitā savu artavu, lai tur nokļūtu deva Jānis Pastars un Miks Babris.