NOTIKUMU KALENDĀRS
 • 26.11.2017. 14.00
  ZAL čempionāts TF Gulbene-Preiļi, Stāķi
 • 30.11.2017. 10.00
  LJČ TF U-16, Malta
 • 03.12.2017. 14.00
  ZAL čempionāts TF Preiļi-Ludza, 1.p-skola
 • 05.12.2017. 10.00
  Skolu sacensības TF 2.-3.kl., BJSS
 • 09.12.2017. 12.00
  ZAL čempionāts TF Preiļi-Zellis Gulbene 1.p-skola
 • 09.12.2017. - 10.12.2017. 14.00
  Straptautisks turnīrs U-12, Malta
 • 13.12.2017. 10.00
  Skolu sacens'ibas TF 4.-5.kl., BJSS,1.p-sk.
 • 20.12.2017. 21.00
  ZAL čempionāts TF Madona-Preiļi, Madona
Jaunumi

Par telpu futbolu

Trešdiena, 1. Novembris 2017

Pagājušajā sezonā Preiļu futbolisti debitēja 1.līgas telpu futbola čempionātā. Tika izcīnīta 4.vieta un pietrūka tikai 1 punkts līdz medaļām. Toties preilieši demonstrēja skatāmu futbolu, guva visvairāk vārtu un 1.līgas rezultatīvāko spēlētāju pirmajā pieciniekā bija trīs mūsējie. Tas nepalika nepamanīts Latvijas Telpu futbola augstākajā sabiedrībā jeb Virslīgā un vasarā mūsu puiši ne tikai aizstāvēja Preiļu godu zaļajos futbola laukumos, bet arī apsvēra Virslīgas telpu futbola klubu priekšlikumus. Rezultātā 2017./2018.gada Optibet Virslīgas čempionāta komandu pieteikumos ir atrodami mūspusē dzirdēti vārdi- Jānis Pastars - FK Nikars, Aigars Caics, Matīss Babris, Renārs pastars - FC Petrow, Rolands Putāns, Miks Babris - TFK Rēzekne. Izskatās, ka savu "jā vārdu" FC Petrow priekšlikumam teiks Aleksandrs Jubels. Pieplusosim šiem puišiem arī Vladislavu Breidaku, kurš startēs 1.līgas telpu futbola čempionātā Salaspils komandas sastāvā. 

Tas ir tikai normāli - jāsaprot, ka Preiļi nav tā pilsēta, kur iespējams uzturēt profesionālu vai pusprofesionālu komandu. Mēs esam kā tramplīns talantīgākajiem - galu galā Virslīgā viņi ir tuvāk izlases treneru acīm un, ja kādam pietiks talanta un darba spēju nokļūt izlasē, varēsim tikai lepoties par to.

Viss augstāk minētais nenozīmē, ka Preiļi paliks bez skatītāju tik ļoti iecienītā telpu futbola. Mūsu komanda startēs Reģionālajā čempionātā, kurā piedalīsies astoņas komandas, kas divu apļu turnīrā noskaidros labākos. Sacensību reglaments pieļauj, ka komandas sastāvā var būt arī mūsu Virslīgā spēlējošie futbolisti. Taču būsim reālisti - tie būs pārs cilvēki un arī ne vienmēr. Toties tā ir iespēja jaunajiem apliecināt sevi. Tā, ka - uz priekšu!

Janvārī startēs Preiļu futbola čempionāts (vecākais Latvijā). Tā kā spēles notiks brīvdienās, cerams, ka dažādu vietējo komandu sastāvos redzēsim arī mūsu Virslīgas spēlētājus. Plānošanas darbiņš šajā sakarā jau ir iesākts.

Mēs, savukārt, centīsimies informēt par mūsējo gaitām visos telpu futbola līmeņos. Šogad tas būs krietni vieglāk, jo katras nedēļas nogalē kādu no Optibet Virslīgas čempionāta spēlēm raidīs SPORTACENTRS.COM TV. Šajā sakarā visai amizanta izvērtās pagājušās nedēļas nogale, kad Rīgā Elektrum Olimpiskajā centrā tikās FC Petrow un TFK Rēzekne. Vienā pusē bija Matīss Babris un Renārs Pastars, otrā pusē - Rolands Putāns un Miks Babris. Bet pa vidu preiliete Jacinta Vilcāne, kas karsējmeiteņu sastāvā starpbrīžos izklaidēja skatītājus. Lai būtu pavisam interesanti, pieminēsim, ka FC Petrow kluba īpašnieks ir Mārtiņš Petrovs - cilvēks, kura saknes meklējamas Preiļos (iespējams, tieši tāpēc ir saindēts ar futbolu).

LTFA

VIDEO

 


Izlašu (ne)veiksmes

Trešdiena, 1. Novembris 2017

Sportā ne vienmēr viss sanāk kā iecerēts. Ne vienmēr ieguldītais darbs rezultējas titulos un medaļās. It sevišķi futbolā, kur konkurences līmenis ir ļoti augsts un, kur tādām mazām valstīm kā Latvijai ir jāsakrīt daudziem apstākļiem, lai šad tad varētu "iekost" kādam no futbola grandiem. Šoreiz "iekost" neizdevās. Run iet par Latvijas meiteņu izlašu startu UEFA Eiropas WU19 un WU17 kvalifikācijas turnīros.

WU17 grupas turnīrs notika Rīgā no 14. - 20.oktobrim un Latvijas izlases sastāvā bija Preiļu BJSS audzēkne Paula Liniņa. Diemžēl tika piedzīvoti trīs pārliecinoši zaudējumi - 0:10 pret Angliju, 0:4 pret Skotiju un 0:5 pret Slovākiju. Bēdīgi ir ne tikai par zaudējumiem, bet arī par nespēju gūt nevienus vārtus.

WU19 izlašu kvalifikācijas turnīrs risinājās no 18. - 24.oktobrim Nīderlandes pilsētās Assenā un Harkemā. Šeit skats uz dzīvi bija mazliet cerīgāks - gan tāpēc, ka šī vecuma izlasē bija mūsējās - Karīna Kovaļova un Olita Pastare, gan tāpec, ka tika izcīnīta uzvara pār Igauniju ar 2:0. Pret pašreizējo Eiropas čempionvienības Holandes jauno maiņu bezcerīgs 0:12 zaudējums un mazliet pieklājīgāka neveiksme pret Īriju 0:4. Lūk, tā. Gaidīsim labākus laikus.

IZLASES


Kā klājās rezervēm

Piektdiena, 27. Oktobris 2017

2.līga

Mūsu pilsētas futbola "seja" ir pirmās līgas komanda, kuras gaitām sezonas garumā Preiļu līdzjutēji varēja sekot BJSS stadionā (fanātiskākie bija klāt arī izbraukumos). Ne vienmēr gados jaunajiem futbolistiem atradās vieta komandas pamatsastāvā un, lai šim kontingentam nodrošinātu spēles praksi, Preiļu BJSS 2 startēja 2.līgas reģionālajās sacensībās. Astoņu komandu konkurencē izcīnīta 7.vieta objektīvi ataino spēku samēru. Uzreiz pateiksim, ka šī pasākuma virsuzdevums ir nevis vieta turnīra tabulā, bet gan atrast tos jaunos censoņus, kuri būtu gatavi 1.līgas līmenim. Sezonas beigās konstatējām, ka kāds pārītis jauno futbolistu ir "ieminuši taciņu" pie vecākajiem biedriem. 

Jaunatnes čempionāts

Preiļu BJSS futbola nodaļas audzēkņi sešās vecuma grupās startē Latgales reģiona sacensībās. Klājās mūsu komandām dažādi - gan labāk, gan sliktāk. Tam ir dažādi iemesli. Noteikti atzīmēsim trenera Vladimira Točko U-12 vecuma grupas komandu, kura Latgales čempionātā izcīnīja bronzas godalgas un kura nākamgad izmēģinās spēkus spēlēs ar vienaudžiem no visas Latvijas un arī futbols viņiem būs nopietnāks - 11:11. 

Skolu kauss

Katru rudeni rakstot par skolu sacensībām futbolā, lietojam terminu - "uzturam tradīcijas". Praktiski katrā skolā ir zēnu bariņš, kuriem ir vēlme uzspēlēt futbolu un šajā bariņā ir daži, kuri gribētu nopietnāk pievērsties šim sporta veidam. Ja tuvumā nav kāds futbola entuziasts, kurš varētu palīdzēt bērniem, tad skolu sacensības ir vienīgais veids kā likt par sevi manīt. Savukārt, Preiļu BJSS futbola treneru misija ir ne tikai organizēt skolu sacensības, bet arī pamanīt jaunos talantus un mēģināt radīt iespēju nopietnāk trenēties. Jāteic, ka šādā veidā katru gadu kāds tiek "atrasts". 

 


Pielikts punkts sezonai

Piektdiena, 27. Oktobris 2017

21.oktobrī Smiltenē Preiļu BJSS komanda vārda tiešā un pārnestā nozīmē pielika punktu 1.līgas čempionāta sezonai - nospēlēja neizšķirti 1:1 ar laukuma saimniekiem. Var teikt, ka izcīnījām punktu, bet var teikt, ka pazaudējām divus. Pēc radītajām situācijām pie pretinieku vārtiem pārsvars bija mūsu futbolistiem 14:7. Tāpat atzīmēsim, ka netipiski sezonas pēdējai spēlei, kad nekas īpašs komandām nav jādala, sportisko ambīciju bija pa pilnam gan mājiniekiem, gan viesiem, par ko liecina kopumā nopemnītās 8 dzeltenās kartiņas. Preiliešiem sezonas "rekords" - 5 brīdinājumi. Rezumējumu par sezonu atstāsim uz vēlāku laiku, jo vairākām komandām šīs nedēļas beigās vēl jāaizvada pēdējās spēles un LFF funkcionāriem jādod laiks "savilkt galus" čempionāta statistikai.

1.LĪGA

VIDEO

FOTO